KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

همه چیز در مورد تمرینات کگل

تمرینات کگل

همه چیز در مورد تمرینات کگل ( آموزش تمرینات کگل )

کگل به مجموعه تمرینات ساده ای اطلاق می گردد که برای اولین بار در سال ۱۹۴۰ توسط دکتر آرنولد کگل ابداع شده و به منظور تقویت ماهیچه های ناحیه لگنی انجام می شود. انجام این تمرینات در تقویت ارگانهای جنسی مجاری ادراری، مثانه و مقعد موثر بوده فوائد زیر را در بر دارد.

 • افزایش جریان خون در ناحیه دستگاه تناسلی و بهبود کیفیت ارگاسم
 • افزایش قدرت در کنترل انزال
 • کاهش دفع غیر ارادی ادرار در هنگام عطسه و خنده

علت ضعف ماهیچه های لگنی چیست؟

زایمان، سن، یائسگی و یا از دست دادن هورمون استروژن در زن، دیابت، چاقی زیاد، بلند کردن اجسام سنگین به مدت طولانی، عفونت های ادراری و جراحی پروستات در مرد از جمله علل ضعف ماهیچه های لگنی مطرح گردیده اند.

کیفیت انجام تمرینات کگل

تمرینات کگلی بسیارآسان بوده و چنانچه متناوباً انجام پذیرند نتایج بسیار قابل توجهی را در بر خواهد داشت. تمرینات کگل ابتدا باید با تشخیص صحیح ماهیچه های لگنی توسط فرد آغاز گردد که معمولا باید همان ماهیچه هایی شناسایی و تقویت گردند که هنگام دفع ادرار از آنها استفاده می گردد. بابه درون کشیدن این ماهیچه ها و نگاه داشتن آنها به مدت چند ثانیه نتایج دلخواه بعد از ۳ تا ۶ هفته حاصل خواهد گشت . افراد می توانند این تمرینات را در حالت خوابیده و ریلکس انجام دهند حتی هنگام رانندگی ، انجام کارهای منزل ، تماشای تلویزیون نیز می توان با این ماهیچه ها کار کرده این تمرینات را جزء عادت روزانه و همیشگی خود ساخت. آنچه افراد در پی انجام تمرینات کگل اظهار داشته اند بهره وری از میل جنسی بیشتر ، ارگاسم قوی تر ، افزایش کیفیت لذت جنسی در هر دو جنس و از بین رفتن نشت های ادرای بوده است.

 

آیا میدانید ماهیچه PC – pubococcygeus  کدام است؟

ماهیچه سلامت لگن خاصره در بدن برای هم مردان و هم زنان دارای ضرورت می باشد . اما باور کنید این تمام کاری نیست که این ماهیچه انجام میدهد. شما ناچارید این ماهیچه را در بهترین حالت حفظ کنید تا راندمان رابطه جنسی خود را ارتقاءدهید.

خانمها وآقایان دفعه بعد که در دستشوئی مشغول ادرار کردن هستید، سعی کنید جریان ادرار را متوقف کنید .میتوانید؟ اگر نه، پس لازم است هر چه زودتر شروع به تمرین کنید. همان ماهیچه ای که با منقبض شدنش ادرار در حال جریان شما قطع میشود مد نظر ماست . پس مثل همیشه ادرار را رها کنید و سعی کنید جلو ادرار را بگیرید.

تست دیگر برای آقایان وقتی تحریک شده اید آلت شما نعوظ کامل دارد ، آیا میتوانید ماهیچه PC را جمع کنید و کاری کنید که آلت شما در واقع بجهد؟ یعنی با انقباض الت شما بالا میپرد و شما میتوانید آنرا با انقباض و انبساط ماهیچه مذکور بالا و پایین کنید اگر نه، من فکر میکنم موضوع این دفعه خیلی بدرد شما بخورد.

خانمها ( البته اگر باکره نیستید ) دو انگشت اشاره و وسط خود را وارد واژن کنید و وحالا مثل همان تمرین نگه داشتن ادرار را انجام دهید ، ( البته نه هنگام ادرار ) باید فشار انقباض عضله لگنی را حس کنید به این ترتیب که جداره پایین واژن شما به انگشتانتان فشار بیاورد البته نه زیاد ( مگر pc قدرتمندی داشته باشید ) ابن تمرین فقط برای است که انقباض این عضله را با سفت کردن شکم اشتباه نگیرید ، هر چند اوایل این تمرینات شکم هم منقبض میشود ولی کم کم حرفه ای میشوید .

توجه کنید که نگه داشتن ادرار برای پیدا کردن این عضله یکی یا دوبار بیشتر انجام نشود چون نگه داشتن ادرار هنگام خروج بسیار کار غلطی است و باعث برگشت ادرار به مثانه و بعضی مشکلات مجاری اداری میشود پس این نگه داشتن ادرار فقط برای شناسایی انجام میشود .

این ماهیچه چه کارهائی میتواند انجام دهد ؟

تمرین دادن این ماهیچه بطور منظم مدت زمان معاشقه و آمیزش شما را افزایش داده و لذت شما را زیادتر می کند . بعضی ها میگویند که مردانی که PC سالمی دارند میتوانند یک حوله روی آلت راست شده شان قرار دهند و ماهیچه آنرا بالا و پایین ببرند . شما هم میتوانید از یک دستمالدستی یا دستمال گردن استفاده کنید.

PC هر چقدر که بیشتر کار کنید عضله شما بهتر عمل کرده و مستحکم تر میشود . ماهیچه میتواند به شما کمک کند تا راست کردن و ارگاسم خود را بهتر کنترل کنید . اما مثل هر کار دیگری احتیاج به نظم و ترتیب در این کار هم هست.

تعیین محل ماهیچه

همانطور که گفته شد، توقف جریان ادرار در بین راه، میتواند به شما کمک کند که بفهمید چه استفاده می کنید . سعی کنید ادرار کردن خود را تا سه بار متوقف کنید تا PC موقع از ماهیچه مطمئن شوید که متوجه مکان این ماهیچه شده اید.

علاوه بر این، اگر چه این روش خیلی عملی بنظر نمی رسد، اگر یک انگشت خود را در مقعدتان فرو کنید و سعی کنید ماهیچه PC را منقبض کنید، بدین ترتیب شما متوجه انجام این کار خواهید شد، زیرا انگشت شما انقباض (فشار) مقعدتان را احساس خواهد کرد . همیشه سعی کنید که شما PC ماهیچه های دیگرتان (مثل ران، پشت و شکم ) را آزاد نگهدارید . فراموش نکنید که هر چه قویتر باشد، رابطه جنسی لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد. پس بیائید تمرینات را شروع کنیم.

مجموعه های مختلفی از تمریناتی که می توانید انجام دهید وجود دارد . آن دسته ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است و بطور منظم انجامش می دهید . به زنتان هم بگوئید آنها را انجامدهد؛ زیرا همان مزایائی که برای شما دارد برای او نیز دارد . همیشه بخاطر داشته باشید که بایدبقیه ماهیچه هایتان را راحت نگهدارید. (از حرکتهای آنی پرهیز کنید).

 

تمرین ۱ :

ماهیچه PC خود را با تناوب ۱۰ ثانیه ای منقبض و آزاد کنید – یعنی ۱۰ ثانیه وقفه در نظر بگیرید. همین عمل را با وقفه های ۳۰ ثانیه ای انجام دهید.

۱۰ بار پشت سر هم PC را منقبض و آزاد کنید. ، برای ۵ ثانیه با وقفه های ۵ ثانیه ای بین آنها ۳ بار پشت سر هم. ماهیچه PCرا برای ۳۰ ثانیه سفت کنید و برای ۳۰ ثانیه آزاد کنید – دوباره به مرحله اول برگردید و تکرار کنید. در طول روز اینکار را مرتب انجام دهید.

تمرین ۲ :

۵ بار ماهیچه خود را سفت کنید، سپس آزاد کنید. ۱۰ بار اینکار را تکرار کنید.

۱۰ بار سریع ماهیچه را منقبض و آزاد کنید. ۳ بار تکرار کنید.

۱۰ بار شل و سفت کردن ماهیچه را در فاصله های زمانی بلند و کوتاه انجام دهید. ۳ بار تکرار کنید.

ماهیچه تان را سفت کنید و تا جائی که می توانید نگهدارید . سعی کنید زمان خود را به ۱۲۰ ثانیه برسانید (نترسید، این فقط ۲ دقیقه است )

تمرین ۳ :

بطور کامل ماهیچه را جمع و سپس آزاد کنید و این کار را بارها و بارها انجام دهید . با یک دست ۳۰ تائی شروع کنید و کم کم تا ۱۰۰ تا افزایش دهید. تا جائی که میتوانید ماهیچه را جمع کنید البته مطمئن شوید که این فقط

PC است که منقبض می کنید . برای ۲۰ ثانیه نگهدارید، و سپس برای ۳۰ ثانیه به آن استراحت بدهید (اینکار را۵ بار تکرار کنید) .

تمرین ۴ :

ابتدا عمل منقبض و آزاد کردن ماهیچه را برای مدت ۲ د قیقه در روز شروع کنید و بطور منظم تا ۲۰ دقیقه و حداقل ۳ بار در روز افزایش دهید . سرانجام باید به رکورد حداقل ۲۰۰ بار در هرجلسه دست پیدا کنید.

این تمرینات تمرینات بر پایه تعداد انقباضات بود . همینطور میتوانید بر اساس زمان هم تمرین کنید .

اول با ۵ ثانیه شروع کنید . ۵ ثانیه انقباض و ۱۰ ثانیه استراحت . حداقل ۲ دقیقه مرتب ادامه بدید . بعد ۵ ثانیه انقباض و ۵ ثانیه استراحت . حداقل ۲ دقیقه . اگر نتوانستید تمرکز کنید کمی استراحت کنید ودوباره شروع کنید .

بعد ۱۰ ثانیه انقباض  و ۱۰ ثانیه استراحت . باز حداقل ۲ دقیقه . حالا سعس کنید ۳۰ ثانیه منقبض نگه دارید و بعد استراحت کنید .

حالا ۱۰ ثانیه انقباض و ۵ ثانیه استراحت باز حداقل ۲ دقیقه .

حالا چند بار ۳۰ ثانیه انقباض را تمرین کنید بین هر انقباض بیشتر از ۳۰ ثانیه استراحت نکیند .

از این به بعد از تمرینات ۵ ثانیه ۱۰ ثانیه  و۱۵ ثانیه با استراحتهای ابتدا به همان اندازه انقباض وبعد کم کردن زمان استراحت ماهیچه رو گرم کنید و بعد ببینید تا چقدر میتونید تمرینات ۳۰ ثانیه ، ۴۵ ثانیه ، ۶۰ ثانیه و بیشترو تکرار کنید با استراحت ازاد ولی نه زیاد حداکثر ۱ دقیقه . هر روز میبینید که زمان بیشتر وتعدا بیشتری میتونید اینکارو بکنید . اقایون شدیدا متوجه نعوظ کاملتر و محکم تر میشن بعد چند روز .

چند نکته درمورد تمرین زمانی :

لازم نیست حتما با این ریتم انجام بدهید میتونید فقط برای چن روز تمرین اولو انجام بدید و بعد تمرینات بعدی . البته اگر با نظم شروع کنید و هر روز همینطور از کم شروع کنید و جلو برید و تمام تمریناتو یکپارچه انجام بدید خیلی سریع نتیجشو میبیند به طوری که ممکنه بعد ۲ یا سه روز بخاطر انقباض عضله مربوطه کمی احساس درد کنید درست مثل اینکه یه آدم تنبل شروع به ورزش کرده باشه و بعدش گرفتگی عضلانی پیدا میکنه . پس نگران نشید و ادامه بدید این گرفتگی دو تا خاصیت داره یکی اینکه باور میکنید  کارتون اثر داشته و چون ماهیچه منقبض هست خیلی بهتر حسش میکنید و برای تمرینات روزهای بعد تمرکز بیشتری دارید .

توجه کنید شکمو منقبض نکیند هر چند اوایل کمی شکم هم منقبض میشه .

در هر زمان، در هر کجا

به یاد داشته باشید که چون شما در هر زمان و در هر کجا می توانید این تمرینات را انجام دهید، قطعا هیچ بهانه ای برای کنار گذاشتن تمرینات ندارید . هیچ کس نمیتواند بفهمد که شمادارید ماهیچه تان را جمع می کنید، مگر اینکه شما مثل آدمهای ساده لوح در حین انجام آن لبخندبزنید.

از آنجائیکه این ماهیچه سریعا التیام می یابد، شما بزودی متوجه خواهید شد که با آلت سفت شده تری از خواب بیدار میشوید و اینکه احساس شهوت شما افزایش می یابد. من شخصا پیشنهاد می کنم که در یک روز مشخص برای تمام عمر تمرینات خود را کامل کنید . توانائی های جنسی شما و کنترلتان شدیدا بهبود یافته و متوجه خواهید شد که آلتتان محکمتر و سفت تر می گردد . علاوه بر این میزان جهش آب منی شما خیلی زیاد میشود . یادتان باشد که آثار این تمرینات در سری اول انجام آن بروز نمی کند . این نیاز به زمان دارد و مثل هر ماهیچه ای که شروع به تقویت آن می کنید نیاز به تمرین منظم دارد.

خب این تمرینات بین اقایون وخانومها مشترکه و هردو میتونن انجام بدن . اما این کار تمرکز میخواد و اول سخت به نظر میاد .

خانمها توجه کنند :

حداقل تا ۶ هفته بعد از زایمان طبیعی یا داشتن عفونتهای واژینال و نیز خانومهای باردار همینطور کسانی که افتادگی شدید رحم و مثانه دارن و یا داشتن التهاب دهانه رحم یا سرطان رحم  نباید از این وسیله یا هر وسیله دیگری استفاده کنند ( مگر تحت نظر پزشک ، البته در مجموع در هر زمینه ای از مسائل زناشویی همیشه یک پزشک مشاور مطمئن و به روز که باهاش راحت باشیدو در کنارتون داشته باشید )

 

از تکنیکهای جدید جنسی لذت ببرید

وقتی که شروع به انجام تمرینات خود کردید و توانستید تفاوتها را احساس کنید، دفعه بعد که با همسرتان آمیزش دارید، بدون حرکت، آلت خود را درون واژن او نگهدارید . بجای اینکه مثل همیشه خود را عقب و جلو ببرید، اینبار فقط ماهیچه PCرا جمع و آزاد کنید.

اگر او هم تمریناتش را خوب انجام داده باشد، هر دوی شما میتوانید این عمل را متقابلا روی یکدیگر انجام دهید و ضمن اینکه شما احساس می کنید واژن زنتان آلت شما را در آغوش می گیرد، او هم احساس می کند شما دارید به مرکز Gضربه می زنید و باور کنید هر دوی شما از لذتی بی اندازه برخوردار خواهید شد.

 

آقایون با تمرینات کگل میتونن ارگاسم خیلی شدیدتر با تشنج عضلانی خیلی لذتبخش تر . خروجی منی با فشار خیلی بیشتر و به اصطلاح تیز تر همینطور درمان وبهبود زود انزالی ، محکم تر شدن آلت به میزان کاملا محسوس که هم برای مرد لذتبخش و هم حس قدرت داشتن برای ارضاء شریک جنسی به او میدهد . و از طرفی حفظ نعوظ برای مرد و افزایش پرخون شدن آلت وبه طبع قدری حجیم شدنش و البته لذت هر چه بیشتر زن ، برای اینکه آلت مرد دقیقا همون چیزی شده که او دوست دارد .

یکی از نکات مهم دیگه که تقویت این ماهیچه برای خانوما به ارمغان میاره تنگی واژن هست که هم خودشون اینو میخوان هم همسرشون . تقویت این ماهیچه به خوبی میتونه واژنو تنگتر کنه و ارتباطو بسیار لذتبخش تر کنه .

 

و در آخر اگر این مقاله براتون مفید بوده این مطلب رو لایک کنید .


 1. رسول می‌گه:

  ممنون عالی بود نزدیکی با همسر زیباترین رویداد زندگی است وازشما که به این امر کمک میکنید ممنونم

 2. مختار خنامانی می‌گه:

  بیشتر ماایرانیا بخاطر انزال زودرس دنبال مواد مخدر میریم امیدوارم بااین تمریتات مشکلمون برطرف بشه.ممنون ازمطالبتون:خدا خیرتون بده

 3. vahid می‌گه:

  بسیار عالی.اما اکه با تصویر باشه کمتر اشتباه در فهم ایجاد میشود

 4. مهدی می‌گه:

  بسیار عالی وکامله ممنونم

 5. يه دوست می‌گه:

  ممنون از راهنمایی ارزندتون

 6. vahid می‌گه:

  ممنون،عالی عالیه بهتر از این نمیشه!
  انسان به نهایت لذت میرسه
  تشکر

 7. مريم می‌گه:

  سلام وقت بخیر برای خانمها تمرینات کیگل در میزان تحریک پذیری یا ارگاسم تاثیر دارد یا خیر و چه راهکار دیگری دارید؟ ممنون

  Mohammad پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۸:۲۷ ب.ظ:

  سلام . بله تاثیر دارد و میتونید ارگاسم های بهتری را تجربه کنید
  میتونید از سایر مقالات سایت مثل تحریک نقطه جی و ماساژهای جنسی استفاده کنید

 8. Fitness می‌گه:

  با سلام؛ من پسری هستم ۱۶ساله و تقریبا ۳سال است که بطور مستمر این تمرین فوقالعاده کیگل رو انجام میدم! این تمرینات واقعا برای من مفید واقع شده و فوقالعاده راضی هستم! یعنی اینقدر تاثیر گذاشته که هروقت صبح ها از خواب بیدار میشم، آلت تناسلی من آنقدر سفت میشود که انگار سطح زیر آن یک لوله ی آهنی کار گذاشتیم! من توصیه میکنم که همه باید برای داشتن رابطه ی جنسی بهتر این کارو بکنن! متاسفانه ما، در جامعه ای زندگی میکنیم که این مسائل رو عیب و عار میدونند، در صورتی که بیشترین درصد طلاق ها به کمبود اطلاعات جنسی میان زوجین مربوط است! امیدوارم که خداوند نجاتمان دهد! باور کنید هنوز ۷۰ درصد از مردم ما از نمونه هایی مانند این مسائل بی اطلاع هستند! من بدنساز هستم و تاثیر این تمریناترو به عینه دیدم و حس کردم: فوقالعاده است! موفق باشید

 9. IDHAM می‌گه:

  مرسی ازپیشنهادتون

 10. sajad می‌گه:

  سلام.وااااااقعا ممنون از راهنمایی خوبتون.عالی عالی.کاش همه از این موضوع مطلع بشن.
  آرزوی موفقیت

    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.