KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

واردات خودرو دست‌دوم آزاد شد

خودرو دست دوم

واردات خودرو دست‌دوم آزاد شد

رئیس مجمع عالی واردات از مصوب شدن قانونی برای واردات خودروهای خارجی دست دوم و همچنین آغاز دستورالعمل اجرایی آن از اواخر اسفند‌ماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش کم نظیر به نقل از پرشین خودرو، محمد‌حسین برخوردار اظهار داشت: دولت مصوب کرده است تا خودروهای دست دوم که تا ۳ سال از تاریخ تولید و مصرف آنها گذشته باشد می‌توانند وارد کشور شوند.


وی در واکنش به این سؤال که تعرفه‌‌های خودروهای دست دوم به چه صورتی است اظهار داشت: به ازای هر یک سال سه درصد از تعرفه آنها کاهش می‌یابد.

رئیس مجمع عالی واردات گفت: دستورالعمل اجرایی این مصوبه دولت به گمرکات کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: پیش از این نیز خودروهای دست دوم وارد می‌شد اما فقط در گروه خودروهای سنگین بود و هیچ گاه مجوزی برای خودروهای سواری دست دوم داده نشده بود. مصوبه اخیر دولت برای هر دو گروه سواری و سنگین است.

بخشنامه واردات خودروی دست دوم به گمرک ابلاغ نشده است

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: بخشنامه واردات خودروی دست دوم به گمرک ابلاغ نشده است.

عباس معمار نژاد در پاسخ به این پرسش که آیا واردات خودروی دست دوم آزاد شده، افزود: بخشنامه‌ای در مورد واردات خودروی دست دوم به گمرک نرسیده است.

رئیس کل گمرک تصریح کرد: تعرفه واردات خودرو به کشور ۹۰ درصد است.

به گزارش فارس، بر اساس آمار رسمی گمرک در سال ۹۰ در مجموع ۹۲ میلیون و ۶۲۰ هزار دستگاه خودرو یا قطعه خودرو به وزن ۳۹۴ هزارتن و به ارزش ۳هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان یا به ارزش دلاری ۲٫۹ میلیارد دلار وارد کشور شده است.

 

منبع : پرشین خودرو


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات