KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

هر روز یک تکه شکلات بخورید

 

هر روز یک تکه شکلات بخورید

هر روز یک تکه شکلات بخورید

 

به گزارش کم نظیر به نقل از ایسنا,مصرف متعادل و روزانه شکلات در بهار به ویژه شکلات هایی که حاوی درصد بالایی کاکائو هستند، انرژی مورد نیاز بدن را تامین کرده و خطر بروز برخی از بیماری ها را نیز کاهش می دهد.

عماد معصومی،  تصریح کرد: با تغییر فصل از زمستان به بهار، باید برخی از عادات تغذیه ای را تغییر داد و در واقع شیوه های تغذیه ای جدیدی را در پیش گرفت. وی با بیان اینکه در فصل بهار به دلیل طولانی شدن تدریجی روز، نیاز بیشتری به تامین مناسب انرژی است، اظهار داشت: مواد غذایی مختلفی می توانند در طول روز، انرژی بدن را برای مدت زمان قابل توجهی تامین کنند که شکلات یکی از آنهاست.

معصومی تاکید کرد: مصرف متعادل و روزانه شکلات در بهار به ویژه شکلات هایی که حاوی درصد بالایی کاکائو هستند، انرژی مورد نیاز بدن را تامین کرده و خطر بروز برخی از بیماری ها را نیز کاهش می دهد. وی گفت: بیماری های قلبی، عروقی، دیابت و فشار خون ، از جمله مهم ترین نارسایی های هستند که مصرف متعادل شکلات های حاوی درصد بالای کاکائو، می تواند خطر بروز آنها را کاهش دهد.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه تاثیر کاکائو در کاهش خطر بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی به اثبات رسیده است، یادآور شد: علاوه بر بیماری ها و مشکلات فیزیکی، کاکائو می تواند انسان را از لحاظ روانی نیز در وضعیت مناسبی قرار داده و بر روی خلق و خو و رفتار انسان تاثیر مثبت بگذارد. معصومی خاطر نشان کرد: البته نباید در مصرف شکلات و کاکائو زیاده روی کرده چرا که مصرف بی رویه و زیاد این مواد می تواند برخی از تنظیمات بدن را دچار مشکل کرده و در بلند مدت نیز خطر بروز برخی از بیماری ها و نارسایی ها را افزایش دهد. 


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات