KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

چگونـه ۱۰۰ سال عمر کنیم؟

چگونـه 100 سال عمر کنیم؟

چگونـه ۱۰۰ سال عمر کنیم؟

 

بنا بر تحقیقی که به تازگی صورت گرفته نیمی از نوزادانی که امروزه به دنیا می‌آیند ۱۰۰سال زندگی خواهند کرد. شانس شما هم برای پیوستن به آن‌ها از همیشه بیشتر است.

این یک پیروزی بزرگ برای علم پزشکی، برای خوب بودن و برای همه کسانی است که به دنبال چیزهای بیشتری هستند اما نکته‌ای در اینجا وجود دارد؛ وقتی صحبت از طول عمر انسان می‌شود همیشه کیفیت در برابر کمیت قرار می‌گیرد. همه از پول بیشتر یا موفقیت بیشتر استقبال می‌کنند ولی عمر بیشتر به این بستگی دارد که این زندگی پیشنهادی چطور چیزی باشد. یک قرن زندگی آن هم در شرایطی که قرار باشد ۲، ۳ دهه را به‌عنوان بازنشسته سپری کنیم فقط در صورتی زیباست که در آرامش و آسایش سپری شود.

خوشبختانه پیوستن به باشگاه ۱۰۰ تایی‌ها در هر ۲ زمینه سلامت ذهنی و جسمی کار دشواری نیست. شما فقط باید فعالیت بدنی مناسب داشته باشید. تحقیقات نشان داده، ۵ بار دویدن در هفته، ۱۶ سال به طول عمر شما اضافه می‌کند. تازه در کنار آن شما می‌توانید کارهای دیگر بسیاری نیز انجام دهید.

دکتر «توماس پریس»، استاد دانشگاه نیوانگلند مثال جالبی در این زمینه دارد، او می‌گوید:«این قضیه مثل رسیدگی به یک خودروست. اگر روغن خودرو را هر ۳۶۰۰ کیلومتر عوض کرده یا لاستیک‌ها را به موقع تعویض کنیم آن وقت خودرو به راحتی ۲۰۰ هزار کیلومتر راه می‌رود.»

بر اساس تحقیقات انجام شده با وجودی که ژنتیک در چگونگی افزایش سن نقش دارد اما ۷۰ درصد از این قضیه به الگوی زندگی افراد بازمی‌گردد. با پیروی از یک الگوی زندگی سالم رسیدن به ۱۰۰ سالگی با حفظ کیفیت بالای زندگی دور از دسترس نیست.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات