KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

ضربه مغزی عامل تبدیل دانشجوی ترک تحصیلی به نابغه ریاضی !

جیسون پجت

ضربه مغزی عامل تبدیل دانشجوی ترک تحصیلی به نابغه ریاضی !

دانشجوی ترک تحصیل کرده سرش در یک دعوای خیابانی ضربه خورد و حالا به یک نابغه ریاضیات تبدیل شده که می تواند فرمولهای ریاضیات را به نمودارهای فراکتال تبدیل کند.

به گزارش کم نظیر به نقل از خبرگزاری مهر، جیسون پجت نه مدرک دکترا و نه مدرک لیسانس دارد، در حقیقت وی ترک تحصیل کرده بود و در یک فروشگاه کار می کرد اما از یک دهه گذشته از زمانی که به شدت مورد حمله قرار گرفت و توسط اوباش خیابانی به مغز وی ضربه وارد شد وی به یک نابغه ریاضیات تبدیل شده است.

این مرد ۴۱ ساله از شهر تاکوما، واشنگتن پیشتر تنها به تفریح و کار فکر می کرد، اما زمانی که اوباش خیابانی وی را برای کت چرم ۹۹ دلاری خود به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند اوضاع برایش متفاوت شد وی اکنون فرمولهای پیچیده را همه جا مشاهده می کند و آنها را به نمودار تبدیل می کند.

وی در این باره گفت: تنها چیزی که دیدم یک برق روشن بود و تنها چیزی که می دانم این بود که روی زانوهایم روی زمین افتاده بودم و فکر کردم که در حال مرگ هستم.

پزشکان در ابتدا تصور کردند که وی دچار ضربه مغزی شده اما ناگهان پجت شروع به رسم نمودارهای پیچیده کرد، وی پیشتر نمی توانست این نموارها را رسم کند و و در ابتدا هیچ تصوری از چیستی نمودارها نداشت.

 

نمودارهای فراکتال

با بررسیهای انجام شده مشخص شد که این نموداردها فراکتال، (ساختاری است که هر جزء از آن با کل متشابه ‌است) هستند، از آن زمان به بعد وی هرکجا نگاه می کند فرمولهایی چون قضیه فیثاغورث را مشاهده می کند.

به دنبال این صدمه، مغز وی در قسمتهایی کار می کند که اکثر مردم به آن قسمتها دسترسی ندارند.

بریت بروگارد استاد عصب شناسی و فلسفه مرکز نرودینامیک دانشگاه میسوری سنت لوئیس اظهار داشت: برای وی حالت سندروم ساوانت رخ داده است. این سندروم می تواند ریاضیاتی ، فضایی، یا هنری باشد. در این حالت نادر افراد به توانایی‌های خیره‌کننده‌ای در یک زمینه یا چندین زمنیه دست می‌یابند.

 

نمودارهای فراکتال

براساس اظهارات کارشناسان، حالت کنونی پجت و نحوه مشاهده اجسام و ریاضیات توسط وی را می توان با جان نش مقایسه کرد. شخصیتی که توسط هالیوود به تصویر کشیده شده و راسل کرو در فیلم ” ذهن زیبا” به جای وی ایفای نقش کرده است.

درمیان سایر افرادی که به سندروم ساوانت مبتلا شده اند می توان به کیم پیک اشاره کرد که شخصیت وی توسط داستین هافمن در فیلم ” مرد بارانی” به تصویر کشیده شد، این درحالی است که وی با این آسیب مغزی متولد شده بود.

 

نمودارهای فراکتال

نمونه هایی از نمودارهای فراکتال رسم شده توسط جیسون پجت نابغه ریاضی

نمودارهای فراکتال

جیسون پجت ۴۱ ساله پس از یک ضربه مغزی قادر به رسم نمودارهای فراکتال شده است


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات