KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

توضیحاتی در مورد پرده بکارت دختران

توضیحاتی در مورد پرده بکارت دختران

توضیحاتی در مورد پرده بکارت دختران

 

خیلی از دختر خانوم های محترم روزانه سوالهای متعددی از ما میپرسند که کلیه سوالاتشون به این منتهی میشه که آیا اونها به پردشون آسیب رسوندن یا نه ؟ توصیه ما اینه که مطلب پایین رو با دقت کافی بخوانند و مطمئنا جواب بسیاری از سوالهاشون رو خواهند فهمید

توضیحاتی در مورد پرده بکارت دختران

 

 

Hymen یا همان پرده بکارت غشایی ا ست که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen وام گرفته شده. یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده ها از جمله پرده ای که قلب را احاطه می کند(پریکارد)، استفاده می کردند، اما با گذشت زمان، کاربرد آن به پرده بکارت محدود شد.

در طول نخستین مراحل رشد جنینی، به طور کلی هیچ بخش ورودی به واژن وجود ندارد. لایه باریک بافتی که در این مرحله واژن را می پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسیم می شود، این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزاد، پرده بکارت نداشته باشند.

بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.

 

توضیحاتی در مورد پرده بکارت دختران

انداممان را چقدر می شناسیم؟

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از: 

حلقوی:

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.

 

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

 

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

 

غربالی (سوراخ سوراخ):

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.

 بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، که درصد زیادی از این دختران در ایران نیز هستند حالا بیا و آقا داماد رو قانع کن! ولی با گرفتن گواهی پیش از ازدواج بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد شبکه آموزش ایرانیان (ir-edu.com) قصد داره که یه مقاله کلی واسه درک بیشتر این مقوله واسه آقایون به زودی ارائه کنه.

 درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

 

پرده بدون سوراخ یا بسته چیست؟

پرده ای که تنها با خروج نوزاد پاره می شود، اما به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، در صورتیکه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به دکتر مراجعه کرده تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

 

چرا بعضی زنان در اولین ارتباط جنسی خونریزی ندارند و برخی دارند؟

گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتیکه زن در هنگام سکس، آرام و بدون تنش بوده ، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط خونریزی نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت.

 

بعضی مردها ادعا می کنند که می توانند در حین سکس تشخیص بدهند زن قبلا سکس داشته یا نه، چنین نیست. تنها چیزی که مردان می توانند حس کنند، مضطرب و نگران بودن زن است که به همین دلیل خودشان را منقبض کرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر می آید. 

 

از آنجائیکه در نظر مردم پرده بکارت، پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام سکس فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن، درد و خونریزی می شوند. در صورتیکه، اگر زن هنگام سکس آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

 

نکات قابل توجه در مورد پرده بکارت:

 رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی، پارگی آن معمولا بدون درد است.

عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی وجود ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود. 

 

زنان بهتر است قبل از نزدیکی، نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت بلکه به دلیل آگاهی از نوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند. زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است، احتیاج به عمل جراحی دارد. 

 

در صورت تنگی دهانه واژن، بهتر است از کرم و ژلهای تسهیل کننده یا اسپری بی حس کننده استفاده کرد. ضمن اینکه تحریک زن وخروج ترشحات از دهانه واژن موجب روان شدن دهانه واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.

 

گاهی پرده بکارت با یک یا دو بار نزدیکی کاملا پاره نمی شود وهر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند. بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزوئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملکی ایجاد گردد. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود.

 

ورزشهایی مانند سوارکاری، دو، پرش، شنا، رقص، باله، هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمی شوند مگر اینکه وی طی حادثه ای و در هنگام بازی، سقوط کرده و در همان زمان جسمی نوک تیز به پرده اصابت کند و موجب پارگی آن شود.

 

اهمیت پرده بکارت

 در بعضی فرهنگها این مسئله خیلی اهمیت دارد که دختر به هنگام ازدواج باکره بوده و پرده بکارت داشته باشد. دراین جوامع، پرده بدین معنی ست که وی قبل از ازدواج ارتباط جنسی نداشته است. هر چند که، پرده بکارت نشانه ضیعفی برای بکارت واقعی است، زیرا بیشتر زنان، این پرده را قبل از داشتن ارتباط جنسی بر اثر خودارضائی، استفاده از تامپکس (نوعی نوار بهداشتی)، یا فعالیتهای غیر جنسی (مثل برخی حوادث ) از دست می دهند.

 

اما سوال اینجاست که حتی با وجود پرده بکارت چه کسی می تواند نعیین کند که آیا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته است یا خیر؟ غالبا خونریزی در شب عروسی می تواند دلیلی بر باکره بودن فرد باشد در صورتیکه این نظریه توسط اطلاعات پزشکی رد شده زیرا همانطور که گفته شد یا به دلیل آرامش زن، یا عدم وجود پرده بکارت به طور مادرزاد، این خونریزی می تواند وجود نداشته باشد.

 

علاوه بر این، راههای برقراری ارتباط جنسی فقط دخول نیست، دختر می تواند با حفظ پرده بکارت از راههای مختلف ارتباط جنسی داشته باشد و یا حتی با وجود پاره شدن پرده بکارت برای تظاهر به باکره بودن، با عمل جراحی ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند. به همین دلیل وجود یا عدم وجود پرده بکارت، همیشه نمی تواند مدرک معتبری برای تعیین باکرگی شخص باشد. البته، اینکه نگرش باکره پسند مردان به خصوص در ایران، در حالیکه غالبا خود، پیش از اردواج، ارتباط جنسی دارند، اساسا درست است یا ناشی از نظامی مردسالارانه، بحثی دیگر است که در این مقاله نمی گنجد.

 
 
منبع : شبکه آموزش ایرانیان


 1. نانا می‌گه:

  عالی ومفید بود.ممنون

 2. راحیل می‌گه:

  یه نگرانی خاصی دارم که نکنه من پرده نداشته باشم ودارم به این فکر میکنم که برم دکتر یا نرم ؟ در ضمن من با دوستم رابطه داشتم

 3. راحیل می‌گه:

  دهانه وازنم بازه یعنی من پرده ندارم؟

 4. h می‌گه:

  من *** لاپایی داشتم دخول نداشتم پرده م آسیب دیده؟

  k1 پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۶:۲۹ ب.ظ:

  بدون دخول در حالت عادی آسیبی به پرده وارد نمیشود و اگر خیلی نگران هستید می توانید برای معاینه بکارت به متخصص مراجعه کنید …

 5. نام شما... می‌گه:

  خیلی عالی بود مچکرم

 6. نیکی می‌گه:

  من تا حالا چند بار خود ارضایی کرده ام با استفاده از انگشتانم یعنی دلیل بر این هست که من پرده ام پاره شده باشد؟؟؟؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۴ام, ۱۳۹۱ ۲:۲۷ ق.ظ:

  اگه انگشتتون رو کامل کردید داخل خوب پرده شما در حالت عادی پاره شده البته به نوع پرده شما هم مربوط میشه … , اما اگه با انگشتاتون فقط خود ارضایی کردید … ؟ توضیحاتتون کافی نیست …

 7. سمان می‌گه:

  با سلام خوسته نباشید..از سایت عالیتون ممنونم…..من یک ماه عقد کردم ودوبار دخول داشتم ولی خونریزی نداشتم قبلا هم دکتر رفتم واز نوع پردم که ارتجاعی هست چیزی نگفت.موندم که چرا اخه خودمو شوهرم نگرانیم..ممنونم بازم

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۰۲ ب.ظ:

  سلام , هیچ مشکلی وجود نداره و در همه موارد با اولین دخول افراد باکره لزوماً خون مشاهده نمیشه …

 8. ترلان می‌گه:

  به نظرتون با فشار اب ممکنه اسیبی به پرده وارد بشه؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۶ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ:

  نه هیچ مشکلی با فشار آب برای پرده پیش نمیاد خیالتون راحت باشه …

 9. اشکان می‌گه:

  همسر من خصوصیات تو را داشت ولی در اولین رابطه دچار خونریزی شد

 10. مریم می‌گه:

  یا سلام
  من حدود ۶ بار با نامزدم رابطه جنسی داشتم و موقع دخول کمی درد داشتم اما اصلا خونریزی نداشتم .این برای من سوال شده نگرانم یعنی پرده بکارت ندارم یا از نوع ارتجاعی هست؟ میشه راهنمایی کنید؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۱:۱۷ ق.ظ:

  سلام, وقتی قبلا رابطه جنسی یا دخول نداشتید خوب طبیعتاً در حالت عادی شما پرده بکارت دارید فقط در همه پرده ها موقع پاره شدن پرده بکارت خون نمیاد که این به نوع پرده شما بر میگرده …

 11. سمان می‌گه:

  ممنون از لطف بیکران شما

 12. m می‌گه:

  با سلام
  من توو خود ارضایی انگشته وستمو تا ته کردم توو *** کاملا خیس بود و کمی هم درد داشتم یعنی پردم پاره شده؟؟؟؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ:

  سلام , بله به احتمال زیاد پرده شما پاره شده است …

 13. نفیسه می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم اگه از پشت رابطه داشته باشم پرده اسیب میبینه؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۱:۲۳ ق.ظ:

  سلام , نه رابطه مقعدی باعث پاره شدن پرده نمیشه اما عوارض خیلی زیادی داره …

 14. s می‌گه:

  سلام پرده حلقوی که خراش برداشته اگه یک سال یا بیشتر رابطه نداشته باشم به حالت اول بر میگرده؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ب.ظ:

  سلام, خیر دوست عزیز خود به خود درست نمی شود و اگه نیاز به گواهی سلامت از پزشکی قانونی داشته باشید چون رابطه داشته اید گواهی برای شما صادر نمی شود اما اگر در اثر خود ارضایی یا ضربه آسیب دیده بود برای شما گواهی سلامت صادر می شد …

 15. نائیریکا می‌گه:

  سلام این مایع چسبنده دقیقا چیه من هر روز لباسمو بخاطرش عوض میکنم و یه مدتیه میزان این مایعه زیاده و مجردم هستم و ۲-۳روزه که از ناحیه مقعد دچار مشکل شدم و خیلی سخت دفع میکنم میترسم بواسیر گرفته باشم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۵:۱۰ ب.ظ:

  سلام, دوست عزیز لطفا توضیحات بیشتری بدید … اگر منظورتون مایعی که از واژن ترشح میشه لطفا بفرمایید که بی رنگ می باشد یا نه ؟ بعد اینکه بوی بدی دارد ….؟

 16. لیلا می‌گه:

  سلام .من یه مدت پیش با نامزدم یه نزدیکی داشتم ولی دخول کامل نداشتیم با این حا من خونریزی داشتم آیا احتمال این هست که در نزدیکی بعدی خونریزی داشته باشم؟ ممنون

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۹:۵۳ ب.ظ:

  پرده بکارت در ابتدای واژن قرار دارد و اینکه شما خونریزی داشتید به احتمال زیاد لااقل پرده بکارت شما اگه کامل پاره نشده باشه باید آسیب دیده باشه ….

 17. نائیریکا می‌گه:

  سلام بله فکر میکنم همون باشه سفید رنگه نه بویی نمیده

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ب.ظ:

  سلام, ترشحات بی رنگ و بی بو طبیعی می باشند و مقدار اون در افراد مختلف فرق میکنه … نگران نباشید …

 18. ترلان می‌گه:

  سلام من شلنگ اب رو خیلی نزدیک خودم میبرم اسیبی نمیرسونه؟ یعنی اب رو با فشار به داخل میدم مخصوصا وقی عادت ماهانه میشم

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ب.ظ:

  سلام, نه فشار آب لوله کشی اونقدر فشار نداره که باعث پاره شدن پردتون بشه , اما در مورد عادتتون زیاد جالب نیست در عادت ماهیانه آب رو با فشار به داخل بدید …

 19. یه بنده خدا می‌گه:

  من سنم خیلی کمه.هنوز۱۵سالم نشده.ولی میخوام بدونم وقتی پرده پاره میشه چقدر درد داره؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۳:۴۱ ب.ظ:

  یه خیلی عوامل بستگی داره : نوع پرده – آمادگی شما – آگاهی طرف مقابلتون از شب زفاف و … و حتی استفاده کردن از بی حسی یا … , دردش اونقدر نیست و معمولا در این زمینه بزرگ نمایی میشه همه اینا به آگاهی و طرف مقابل و شرایط بدنی شما بر میگرده و اصلاً نباید شما از این سن نگران چنین مورد کوچیکی در رابطه آینده خود باشید …

 20. مریم می‌گه:

  با سلام لبهای داخلی آلت من خیلی بزرگه مشکل خاصی دارم؟

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲ ب.ظ:

  سلام, نه دوست عزیز اندازه این لب ها در هر فردی با فرد دیگر فرق داره و بزرگ بودن اون نشونه مشکل خاصی در شما نیست …

 21. پونه می‌گه:

  سلام.۲۰سالمه.۲سال پیش برای اولین بار یک بند انگشت خودمو داخل واژنم فرو بردم.خون چندان قرمزی نه ولی انگشتم خون آبه ای شد.از آن موقع به بعد این کارو برای ارضا میکنم تا ۲بند انگشت,هرچند ارضا نمیشم! ولی دیگه خونی ندیدم. مدتی پیش دکتر متخصص معاینه م کرد گفت پرده ت سالم و از نوع حلقویه.حالا نمیفهمم پاره شده یا نه…..

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۱:۱۷ ق.ظ:

  سلام, خونی که موقع پاره شده یا آسیب دیدن پرده میاد در افراد مختلف فرق میکنه و اون خون باید مایل به صورتی باشه که شما دیدید مربوط به همون باشه , با توضیحاتی که متخصص به شما داده پرده شما از نوع حلقویه و همونطور که تو شکل بالا هم میبینید حلقه فقط یک حلقه اطراف سوراخ واژن شما رو تشکیل میده که معمولا پرده های حلقوی با چند بار رابطه از بین میره یا خون زیادی موقع پاره شدنشون میاد یا در حد یک قطره کوچک و اینکه دکتر به شما گفته پردتون سالمه چون پرده حلقوی به سختی از بین میره …

  اگر پرده شما هر نوع دیگری بود با وارد کردن انگشتتون در همون دفعه اول به طور کامل پاره میشد ….

 22. پونه می‌گه:

  یعنی خیالم راحت باشه که سالمه؟ یا به یک دکتر دیگه هم مراجعه کنم شاید تشخیص غلط بوده؟
  با این حساب بعدا با رابطه جنسی دیگه خونی نمیاد اگه خون آبه ای که من دیدم همون باشه؟

 23. پونه می‌گه:

  و اینکه اگه پاره شده باشه دکتر میتونه تشخیص بده که این پارگی مربوط به رابطه جنسی بوده یا خودارضایی؟
  نگرانم.باید چیکار کنم؟ این فکر ۲ساله عذابم میده. لطفا راهنماییم کنیدوممنون میشم…

  k1 پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۱۱ ب.ظ:

  شما میتونید با مراجعه به پزشکی قانونی و معاینه بکارت برگه سلامت دریافت کنید و اگه پرده آسیب دیده باشه فقط ذکر میشه که پرده آسیب دیده ولی برگه سلامت نشون دهنده اینه که این آسیب دیدگی مربوط به رابطه جنسی نیست … و بهترین مرجعی که میتونه این آزمایشو انجام بده هم پزشکی قانونی چون میتونید رو معاینشون اطمینان کامل داشته باشید …

 24. elena می‌گه:

  سلام من ۲۶ سالمه و تقریبا برای ۱۰ سالی هست که خود ارضایی انجام میدم ولی انشگت فرو نمیبرم فقط مثل عمل سکس با بالش این کارو میکنم باتوجه به شکل های که نشان دادید احساس میکنم اصلا پرده ندارم و برام خواستگار اومده و من اصلا دوست ندارم بفهمه که من خود ارضایی داشتم چون از آبروم میترسم و حتی میترسم برم دکتر و بگن پرده نداری لطفا راهنماییم کنید

 25. elena می‌گه:

  اصلا به من گواهی سلامت میدن یا نه ؟راهنماییم کنید

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ب.ظ:

  سلام, جای هیچ نگرانی نیست چون وقتی رابطه نداشتید پرده دارید فقط ممکنه از نوع حلقوی باشه که مشکلی نیست … بله گواهی سلامت به شما میدن و جای هیچ نگرانی نیست …

 26. elena می‌گه:

  سلام ممنون از پاسختان ولی من شنیدم که خودارضایی پرده رو پاره می کنه .شرمنده ولی نوع خودارضایی من اینگونه بود که خودمو یعنی الت تناسلی خودم رو به بالش میمالوندم .البته یه بار با ایینه خودمو معاینه کردم ولی هیچ کدام از شکل های پرده بکارت رو که تو سایتتون نشان دادید رو مشاهده نکردم یعنی پرده ندارم ؟و اگه برم دکتر می تونه بفهمه که خود ارضایی داشتم ؟لطفا راهنماییم کنید

 27. elenaa می‌گه:

  منظورم اینکه دور واژن چیزی مشاهده نکردم .و اینکه میترسم بر اثر فشار بالش پرده بکارتم پاره شده باشه یعنی ممکنه؟

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ق.ظ:

  شما خودتون نمیتونید بکارت خودتون رو معاینه کنید باید پزشک متخصص یا ماما اینکاره انجام بده , نه فشار بالش نمیتونه باعث پاره شدن پردتون بشه …

 28. elena می‌گه:

  شما گفتید رابطه نداشته باشم یعنی پرده دارم حرفتان درست چون من تا حالا حتی با جنس مذکر هم صحبت نکردم چه برسه به … ولی نگرانیم بابت خودارضایی هستش که ۱۰ ساله انجامش میدم؟مگه نمیگن که خودارضایی باعث پارگی پرده میشه؟

 29. elena می‌گه:

  من دور واژنم چیزی مشاهده نکردم یعنی ممکنه پرده ام کلا پاره شده باشه ؟

 30. سلام کریمه می‌گه:

  من یک سال است که ازدواج کردم در مرحله اول که نزدیکی میکردیم اساس درد زیاد داشتم ولی کم کم درد کم شد یک شب شوهرم با فشار کامل اله را داخل کرد و خودش هم گفت که احساس میکنم که پرده را پاره کرده باشم طوریکه خودش میگفت آله تناسولیش از یک پرده گزشته باشد ولی خون نیومد حالا هروقتیکه با هم هستیم آله خودرا داخل میکند ولی درد دارم کمتر اگر پاهایم را روی سینه ام جمع کنم دردش شدید میشود ولی شوهرم به من مشکوک است لطفا بگوید که چکار کنم یک مرتبه هم خود با انگشتم داخل کردم احساس کردم که دارم چون وقتیکه انگشتم داخل کردم احساس خلش میکرد تشکر

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۱۸ ق.ظ:

  سلام, در همه افراد لزوماً در هنگام پاره شدن پرده خون نمیاد و ممکنه خونریزی شدید باشه یا در حد یک قطره خون یا در مواردی هم اصلاً خون نیاد … وقتی شما با کس دیگه ای رابطه نداشتید طبیعتاً پرده داشتید …

 31. سارینا می‌گه:

  سلام
  شوهرم انگشتشو تا ته برد داخل واژنم میگه چیزی مث پرده احساس نکردم … بعد از اون چن بار سکس داشتم .. در سکس اولم خون دیدم آیا پردمو از دست دادم ؟؟؟؟ تو رو خدا کمک کنین

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۱۳ ق.ظ:

  سلام , وقتی شما رابطه جنسی داشتید و دخول کامل داشتید و خون مشاهده کردید خوب طبیعتاً پرده شما پاره شده … اما وقتی شوهرتون اینکارو کرده چرا انقدر نگران هستید ؟

 32. شهلا می‌گه:

  سلام
  شوهرم دو بار انگشتشو تا دو بند داخل واژنم کرده اما من اصلا متوجه هم نشدم هیچ حسی هم نداشتم،متاسفانه ممکنه طلاق بگیریم میخواستم بدونم به نظر پرده ام سالمه و ممکنه پزشکی قانونی گواهی سلامت بکارت برا شناسنامه نده؟خانواده ام خیلی حساس هستن خیلی میترسم

 33. mahya می‌گه:

  میخاستم بدونم کسانی که چن سال سکس داشتن و بعد ترمیم میکنن یعنی خودشونو میبندن آیا واژن اونا بعد چن سال به تنگی اول برمیگرده؟

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ق.ظ:

  سلام, ترمیم پرده کاملا قابل تشخیص می باشد و در صورت معاینه به فرد مورد نظر گواهی سلامت داده نخواهد شد … و تنگی آن به اندازه اول بر نمیگرده اما با نداشتن رابطه کمی به حالت اول بر میگرده …

 34. mahya می‌گه:

  آیا حفره یا سوراخ واژن کسی که رابطه جنسی نداشته قابل روییت؟یعنی میشه خود شخص اون حفره هارو با آیینه بینه؟

 35. شهلا می‌گه:

  سلام
  آیا پزشکی قانونی برگه ایی که برا سلامت بکارت میده جهت تعویض شناسنامه بعد از طلاق برا کسی که آمیزش نداشته و با انگشت ممکنه برا پرده اش آسیب رسیده باشه باز هم برگه میده یا نه؟
  من قبلا هم گفتم شوهرم دوبار انگشتشو داخل کرد و من اصلا متوجه نشدم خودشونم گفتن که به هیچ مانعی بر نخورده
  ممنون میشم جوابمو بدید

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۰ ق.ظ:

  سلام

  بله دوست عزیز با توصیفی که شما تو نظر قبلی کرده بودید باید به احتمال زیاد پرده شما از نوع حلقوی باشه و آسیبی ندیده باشه اگه میخواهید مطمئن شوید به یک متخصص زنان مراجعه کنید و بگید میخواهید پرتونو معاینه کنن معاینه میکنن و نتیجه قطعی رو به شما میدن و بعدش میتونید به پزشکی قانونی مراجعه کنید ….

 36. mahya می‌گه:

  سلام
  پرده من ازنوع ارتجاعی.پیش دکتررفتم معاینه شدم
  درتصاویربالا شکل پرده ارتجاعی نیست.من خودم نمیتونم پرده مو ببینم.فقط میتونم سوراخ واژن ببینم.بهم بگین چجوریه.من خیلی نگرانم

 37. mahya می‌گه:

  سلام
  چرا سوالات منو جواب ندادید؟
  لطف کنید پاسخ بدید.ممنونم.

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ:

  سلام , دوست عزیز شما برای معاینه پرده بکارت باید به پزشک متخصص زنان یا ماما مراجعه کنید خودتون نمیتونید پردتونو معاینه کنید مموفق باشید .. منظور دکتر که به شما گفته ارتجاعی از مدل های بالا منظور همون پرده حلقوی از نوع ارتجاعی می باشد موفق باشید …

 38. سلام کریمه می‌گه:

  طوریکه قبلا هم برایتان گفتم یک سال از ازدواج ما میگزد ولی شوهرم باز هم برایم شک دارد میگوید پرده شما به دست من پاره نشد چون ما یک رسم دارم که با شب عروسی اجازه ندارم که پرده بکارت را پاره کنیم ولی شوهرم دخول میکند وبرایم میگوید که تو پرده نداری و از من جواب میخواهد آیا از نظر شما اگر به پزش مراجع کنم پزشک میتواند بعد از یک سال بگوید که پرده من چی قسمی است تشکر لطفا با نظر تان من را کمک کنید چون میخواهم یک دلیل داشته باشم برای شوهرم

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ:

  شما یاید یک سال پیش برای معاینه بکارت به پزشک مراجعه می کردد … همونطور که قبلاً گفتم هر پرده ای لزوماً در هنگام پاره شدن خونریزی نمیکنه فکر کنم بهترین کاری که میتونید بکنید به همراه شوهرتون به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید و شرح حال موضوع رو بدید تا به شوهرتون توضیح بدن …

 39. سلام کریمه می‌گه:

  تشکر واقعا که این رهنمائی شما خیلی برای جوانان مفید است و میتواند پیشتر از جوانان را از شک وتردید نجات دهد

 40. مرادی می‌گه:

  آیا همه پرده های بکارت زمانیکه پاره میشوند درد شدید دارند که زن نمیتواند به آسانی تحمل درد را داشته باشند وآیا همه نوع پرده بکارت بسختی میشود پاره کرد اگر اینطور است پس چرا وقتیکه من میخواستم پرده بکارت را پاره کنم خانم زیاد درد نکشید و به اسانی پدره از بین رفت تشکر یکی مقدرا توضیع دهید

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۴:۱۷ ب.ظ:

  سلام خیر دوست عزیز , آماده کردن بدن خانومتون , نوع پرده و عوامل دیگه تو این قضیه دخیل هستند …. لزوماً پاره شدن بکارت با درد شدید همراه نیست و دونستن نکاتی میتونه این درد رو کاهش بده …

 41. مرادی می‌گه:

  مقصد از دونستن نکات منظور تون کدام نکات است و در ضمن میشه در باره یک بدن اماده کمی توضیع بدهید تشکر

 42. نام شما... می‌گه:

  سلام من چندسالی خوارضایی داشتم ولی چیزی واردمقعدم نکردم فقط گاهی اوقات فشارش میدادم میخواستم بدونم پرده ام سالم است یا نه؟

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۱:۵۱ ب.ظ:

  سلام , بدون دخول آسیبی به پرده وارد نمی شود …

 43. x می‌گه:

  سلام
  من مدتی رابطه جنسی دارم اولین بار که دوستم انگشتشو فرو کرد تا ته برد (چند بار تکرار کرد)من نه دردی داشتم نه خونریزی امکان داره پرده نداشته باشم یا پاره شده باشه؟
  در ضمن من حرفه ای بسکت بازی می کنم احتمال داره به این علت یاشه؟؟؟؟
  لطفا جواب بدید

  k1 پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ:

  سلام
  ممکنه پرده شما از نوع حلقوی باشه و اینکه در همه افراد موقع پاره شدن پرده لزوماً خون نمیاد …, پیشنهاد میکنم برای معاینه بکارت به ۱ پزشک متخصص مراجعه کنید تا وضعیت پردتون بررسی بشه …

 44. مريم می‌گه:

  سلام .من خیلی می ترسم برده نداشته باشم!؟تاحالاهم جیزی توش نکردم اما خیلی میترسم…بنظرتون برم دکتر خیالم راحت شه؟؟

  k1 پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ب.ظ:

  سلام
  شما در این مورد دچار وسواس شده اید , نیازی به دکتر رفتن نیست …

 45. مريم می‌گه:

  جرا دخترا خودشونو أرضا می کنن؟؟و ایا همه ی دخترا خودشونو ارضا می کنن؟؟ لطفا جواب بدین..ممنون

  Mohammad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۳:۳۵ ق.ظ:

  سلام
  خیر دوست عزیز همه دخترا خودارضایی نمیکنند …

 46. یاسمن می‌گه:

  سلام
  من ۱۸ سالمه. چند ماه پیش برای اولین بار با انگشتم خودارضایی کردم. اول یه بند انگشت. چون میترسیدم به پردم اسیبی برسه. بعد از یه مدت کل انگشتم داخل میشد. اما نه دردی حس میکردم نه دچار خونریزی شدم.
  چند روز پیش هم برای اولین بار با یه پسر رابطه داشتم. که اون بهم گفت فکر نکنم اصلا پرده داشته باشی.
  نه درد داشتم نه خونریزی. و اون رابطه هم مثل کاری بود که با انگشتم میکردم و اصلا چیزی حس نکردم.
  اما ذهنم رو خیلی مشغول کرده.
  اگه پرده نداشته باشم یا طوری باشه که آسیب ندیده باشه، بعداً این رابطه من قابل تشخیص هست؟

  k1 پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۵:۰۱ ب.ظ:

  سلام
  یاسمن خانوم پرده شما باید از نوع حلقوی باشه و همه پرده ها در هنگام پاره شدن خونریزی ندارند , بله اگه از پزشکی قانونی اقدام بشه قابل تشخیص می باشد .

 47. tohi می‌گه:

  سلام من تا حالا چند بار سکس داشتم از جلو .اما نه خونی اومده نه ارضا شدم . وقتی ک وازنم خیسه درد ندارم اما وقتی خشکه یکم درد دارم. واس من سواله ک چرا ارضا نمیشم؟ اینم میخام بدونم ک اگه دیگه دخول نداشته باشم دکتر ماما میتونه تشخیص بده ؟ یا دوباره ب همون تنگی بر میگرده؟؟؟ لطفا جواب بدید خیلی مهمه واسم

  Mohammad پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۹۱ ۳:۰۵ ب.ظ:

  سلام
  شریک شما باید بدن شمارو آماده کنه و نکات مربوط به ارضا کردن خانوم ها رو یاد گرفته باشه که بتونه شمارو ارضا کنه , واژن شما در اثر نداشتن دخول تا حدودی به تنمگی قبل بر میگرده …

 48. نام شما... می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم افراد متخصص میتونن دلیل از بین رفتن بکارت رو تشخیص بدن ؟من تا بحال نه خود ارضایی داشتم نه ارتباط جنسی با کسی داشتم اما چند سال قبل در دورانه عادت ماهانم بخاطر وارد شدن نوار بهداشتی کمی درد احساس کردم ممکنه برده ی من از بین رفته باشه در اینصورت میتونن علتش رو بفهمن و گواهی سلامت میدن؟

  Mohammad پاسخ در تاريخ اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱:۵۹ ق.ظ:

  بله دوست عزیز پزشکی قانونی و فرد متخصص میتونه عدم رابطه شما رو تشخیص بده و به شما گواهی سلامت داده می شود …

 49. نام شما... می‌گه:

  سلام ایا پزشک میتونه بفهمه پرده قبلا دوخته شده یا نه؟؟

  Mohammad پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ب.ظ:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز , پزشکی قانونی قادر به تشخیص هر نوع ترمیم صورت گرفته در پرده ی بکارت می باشد.

 50. a می‌گه:

  بانامزدم نزدیکی داشتم ولی دخول کامل نداشتیم اما بارآخر یک قطره خون ابه دیدم.ممکنه پرده ام پاره شده باشه؟

  Mohammad پاسخ در تاريخ خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ:

  سلام
  احتمال خراش برداشتن وجود دارد

 51. رویا می‌گه:

  من بافشار اب چند بار خودارضای کردم ایا ممکن داره پردم پاره شده باشه

  Mohammad پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۷ ب.ظ:

  سلام . خیر احتمال پارگی پرده با آب شیر تقریباً نزدیک به صفره …

    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.