KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

راه اندازی شبکه مجازی مایکروسافت با نام SOCL

شبکه مجازی مایکروسافت

راه اندازی شبکه مجازی مایکروسافت با نام SOCL

تیم توسعه و تحقیقات مایکروسافت از آذر ماه سال گذشته فعالیت رسمی خود را در شبکه مجازی جدیدی که برای دانش آموزان و دانشجویان در اصل توسعه یافته است اعلام کرد.

البته در ابتدا این شبکه تنها برای دانشجویان چند دانشگاه آمریکایی به طور آزمایشی قابل دسترس بود که از امروز امکان دسترسی از سراسر جهان نیز به آن اضافه شده است. در این نوشته از سایت تورتک به بررسی این شبکه مجازی جدید مایکروسافت با نام SOCL می‌پردازیم.

 

شبکه مجازی مایکروسافت

آشنایی با شبکه مجازی جدید مایکروسافت با نام SOCL

 

شبکه مجازی جدید SOCL در حقیقت سرویس آنلاینی است که با استفاده از API عمومی موتور جستجوگر بینگ مایکروسافت قدرت گرفته است و به کاربران خود اجازه می‌دهد در مورد موضوعی با دوستان خود تبادل نظر کنند و یا به دنبال گفته های دیگران در آن باره بپردازند. در زیر با چند ویژگی جذاب این شبکه مجازی که مایکروسافت آن را سرویس مخصوص دانشجویان و دانش آموزان معرفی کرده است آشنا می‌شویم.

 

  1. امکان جستجو به دنبال ارسال دیگر کاربران ، تصاویر ، ویدئو ، صفحات وب ، اخبار و … با استفاده از قدرت موتور جستجوگر بینگ …
  2. ساخت قالبی جذاب برای ارسال شما ( برای مثال با ارسال آدرس یک صفحه وب تصاویر موجود در آن به صورت خودکار به طرز جالبی نمایش داده می‌شوند )
  3. امکان برگزاری و اشتراک گذاری ویدئو به صورت چند طرفه ( Video Parties ) در مورد موضوع خاصی …
  4. امکان دنبال کردن دوستان و افراد دیگر مانند دیگر شبکه های مجازی …
  5. امکان ترجمه خودکار همه نوشته‌ها و محتوای دیگری که کاربران به اشتراک گذاشته‌اند  برای شما ( البته هنوز زبان فارسی به این بخش اضافه نشده است اما در صورتی که شما فارسی بنویسید کاربران دیگر به زبان محلی خود نوشته های شما را می‌بینند )
  6. امکان عضویت و شروع به استفاده با Live ID مایکروسافت و یا ورود با استفاده از حساب فیس‌بوک خود
  7. و …

 

در بالا با تعدادی از قابلیت‌های SOCL به صورت کلی آشنا شدیم و با عضویت و شروع استفاده از این شبکه مجازی با آدرس http://www.so.cl حتماً با امکانات فوق‌العاده دیگر این شبکه نیز آشنا خواهید شد.

 

استراتژی مایکروسافت در مقابل شبکه های مجازی دیگر

 

جالب است بدانید کمپانی مایکروسافت به کاربران این شبکه مجازی توصیه می‌کند که از شبکه های مجازی دیگری که در آن‌ها فعالیت می‌کنند نیز دست نکشند و ادامه فعالیت خود را در آن شبکه های مجازی نیز ادامه دهند. حتی در دکمه اشتراک گذاری ( Share ) مربوط به ارسال‌های کاربران نیز گزینه Facebook وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید ارسال‌های موجود در SOCL را در پروفایل فیس‌بوک خود نیز به صورت مستقیم ارسال کنید. همچنین در صورتی که از دکمه Facebook Login در هنگام عضویت و یا ورود به این شبکه مجازی در صفحه اصلی آن استفاده کنید از تصویر و دیگر اطلاعات شما در فیس‌بوک برای ساخت پروفایل جدید شما در این شبکه استفاده می‌شود.

شبکه مجازی مایکروسافت

با توجه به ساختار کلی این شبکه پیش بینی می‌شود که گوگل نیز با اینکه خود هم اکنون پروژه گوگل پلاس را در دست دارد اما با توجه به اطلاعات مفیدی که در SOCL توسط کاربران اشتراک گذاری می‌شود به زودی شروع به ثبت محتوای موجود در این شبکه مجازی و اهمیت دادن به آن باشد.

 

منبع : تورتک


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات