KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

علت و روش های درمان ریزش مو در خانمها

درمان ریزش مو

علت و روش های درمان ریزش مو در خانمها

 

برای درمان ریزش مو ابتدا باید علت آن تشخیص داده شود. می توان علت های ریزش مو را به چند دسته تقسیم کرد؛ دسته اول اضطراب های شدید جسمی و روحی است که باعث ریزش موقتی موها می شود و با برطرف شدن عامل، ریزش مو متوقف می شود. انواع بیماری های عفونی شدید، جراحی و اتفاقات ناخوشایند در زندگی، نمونه هایی از این اضطراب هاست.

دسته دوم بیماری هایی است که مستقیما روی رشد موها تاثیر دارد و باید با روش های مناسب تشخیص داده شده و مداوا شود. از جمله این بیماری ها می توان به بیماری های تیروئید (اعم از کم کاری یا پرکاری)، کم خونی فقر آهن، خوردن برخی داروها و بیماری «لوپوس» اشاره کرد. باید دانست که فقر آهن اگر هنوز به کم خونی منجر نشده باشد دلیل کافی برای ایجاد ریزش مو نیست و باید دلیل دیگری برای آن یافت.

 

در صورتی که علل گفته شده به عنوان عامل بیماری رد شد و نمونه برداری از موها نیز نمای مشخص بیماری ریزش موی زنانه یعنی جایگزین شدن موهای نازک به جای موهای اصلی و ضخیم را نشان داد، باید به درمان های اختصاصی مبادرت کرد.

 

۲ دسته اصلی دارو برای کند کردن یا متوقف ساختن این بیماری وجود دارد؛ دسته اول درمان های ضد هورمون آندروژن (هورمون مردانه) شامل داروهای فیناستراید، سیپروترون، اسپیرینولاکتون و فلوتامید و دسته دوم داروهای غیرهورمونی مثل مینوکسیدیل است.

 

فیناستراید: این دارو که به شکل قرص های یک و ۵ میلی گرمی موجود است، در آقایان برای بیماری های پروستات و در خانم ها برای جلوگیری از رشد موهای زائد استفاده می شود. استفاده از این دارو در برخی موارد موثر است، ولی تاثیر خیلی قوی ندارد.

 

سیپروترون: این دارو که به ۲ شکل ترکیب با استروژن به نام دیان یا به صورت خالص در ایران موجود است، تاثیر خوبی در درمان بیماری ریزش موی زنانه داشته است.

 

اسپیرینولاکتون: این دارو یکی از پراستفاده ترین داروها برای درمان ریزش موی زنانه است، که البته برای تاثیر مناسب باید با دوز حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم روزانه استفاده شود. از عوارض مهم این دارو ایجاد افت وضعیتی فشار خون است.

 

مینوکسیدیل: از عوارض این دارو خارش و پوسته ریزی سر و نیز رشد موهای نازک و ظریف فراوان روی صورت است.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات