KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

آموزش استفاده از حلقه مهبلی یا واژینال رینگ

 

واژینال رینگ

آموزش استفاده از حلقه مهبلی یا واژینال رینگ ( پیشگیری از بارداری )

 

حلقه مهبلی یا واژینال رینگ یک حلقه نازک ، شفاف و انعطاف پذیر از جنس لاستیک و هورمون می باشد که خانمها می توانند برای جلوگیری از بارداری ، خودشان بدون نظارت پزشک آن را داخل مهبل خود قرار دهند .

درطی سه هفته به تدریج از این حلقه ها هورمونهای استروژن و پروژسترون آزاد می شود تا جذب بدن گردد . این هورمونها باعث می شوند که تخمک گذاری متوقف شده و ترشحات رحم غلیظ تر گردند تا بعنوان سدی از حرکت اسپرمها جلوگیری نمایند . اثر حلقه های مهبلی در جلوگیری از بارداری ، ۹۸ تا ۹۹ در صد می باشد.

نحوه استفاده از حلقه مهبلی

 

در طی ۵ روز اول قادعدگی ، حلقه مهبلی را باید در مهبل قرار داد . بعد از ۸ روز، حلقه مهبلی اثر خود را در جلوگیری از بارداری نشان می دهد .

برای کاهش احتمال وقوع حاملگی بهتر است در هنگام مصرف حلقه مهبلی ، بخصوص در هفته اول استفاده از آن ، از کاندوم یا اسپرم کش هم استفاده نمود.

حلقه مهبلی

نحوه قرار دادن حلقه مهبلی

 

در ابتدا ممکن است این کار دشوار و ناراحت کننده باشد . با اینحال ، از آنجائیکه حلقه مهبلی یک روش سد کننده نمی باشد ، قرار دادن اشتباه آن نیز معمولا اشکالی ایجاد نمی کند .

شما می توانید بصورت نشسته ، ایستاده و یا خوابیده ، این حلقه مهبلی را در مهبل خودتان قرار دهید . ابتدا اطراف حلقه را فشار دهید و سپس آن را به آرامی در داخل مهبل قرار دهید .

حلقه را به اندازه کافی در داخل فرو کنید تا احساس راحتی نمائید و دیگر وجود حلقه را احساس نکنید.

 

نحوه برداشتن و بیرون آوردن حلقه مهبلی

 

یک حلقه مهبلی به مدت سه هفته در مهبل باقی می ماند. برای بیرون آوردن حلقه از داخل مهبل ، انگشت خود را بصورت قلاب در آورده و حلقه را بیرون بکشید . در طی چند روز آینده خونریزی قاعدگی شروع خواهد شد. هفت روز بعد می توانید یک حلقه جدید در داخل مهبل خود قرار دهید تا برای یک ماه آینده هم از اثر ضد بارداری آن استفاده نمایید.

 

 


  1. آزیتا می‌گه:

    این حلقه رو از کجا میشه تهیه کرد

    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات