KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

سوالهای رایج در مورد بارداری و پیشگیری از بارداری

بارداری

سوالهای رایج در مورد بارداری و پیشگیری از بارداری

 

بسیاری از افراد در سایت ها و انجمن های گفتگو سوالهایی را می پرسند که مربوط به استفاده غلط از روشهای پیشگیری از بارداری و یا عقاید رایج در مورد این روشهاست که اغلب آنها اشتباه است اما به حدی متداول است که باعث نگرانی اغلب کاربران می شود.

این سوالات ،شایعترین سوالاتی هستند که در سایت ها در این مورد مطرح می شوند. امیدواریم با مطالعه ادامه مطلب تا حدی از نگرانی شما در ایین زمینه کاسته شود و کمکی برای شما باشد , در ادامه با ما همراه باشید :

 

۱-سلام ،من ۲۵ سالمه و حدود ۲ و نیم ساله که ازدواج کردیم ولی فعلا قصد بارداری ندارم اما اطرافیان به من می گویند که جلوگیری طولانی مدت باعث نازایی میشود و این مرا نگران می کند به نظر شما مشکلی به وجود می اید ممنون میشم راهنمایی کنید.

کاربر گرامی پیشگیری از بارداری با روشهایی  مانند کاندوم و قرصهای پیشگیری از بارداری که اثار طولانی مدتی در توقف تخمک گذاری ندارند. و یا استفاده از روش طبیعی یا پرهیز هیچکدام مانع بارداری شما در اینده نخواهد شد. ولی موضوع مهم این است که بسیاری از زوجها تا وقتی از روشهای پیشگیری از بارداری استفاده می کنند .در واقع ظرفیت باروری خود را امتحان نکرده اند.  بنابراین پس از قطع روش و  اقدام برای بارداری با وجود تلاش متوجه می شوند که بارور نمی شوند و اطرافیان و خودشان عدم باروری را به استفاده طولانی مدت از یک روش پیشگیری از بارداری نسبت می دهند.

 

در حالی که اگر  خانمهاپیش از استفاده از روش پیشگیری از بارداری از سلامت باروری خود با بررسی تخمک گذاری و منظم بودن پریودها- و نیز شکل نرمال بخشهای داخلی سیستم باروری مانند رحم و لوله ها مطمئن شده و در طی این مدت از بروز  و مزمن شدن هر عفونت سیستم باروری پیشگیری کرده و انها را درمان کنند. و اقایان نیز از توانایی نعوظ- انزال و کیفیت مناسب مایع منی با یک ازمایش اسپرماتوگرام مطمئن شوند می توانند با خیال راحت تا مدتی که می خواهند از روشهای کم خطر پیشگیری از بارداری مانند قرصها و کاندوم با توجه به  شرایطشان استفاده کنند.

 

به خاطر داشته باشید بهترین زمان برای باروری برای خانمها ۲۰ تا ۳۵ سالگی است. پس از این مدت ذخایر تخمدانی به تدریج کاهش خواهد یافت و احتمال بروز برخی بیماریهای ژنتیکی در جنین و نیز بروز عوارض بارداری در مادر نیز افزایش می یابد.

 

۲-سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم بسته دوم قرص جلوگیری تموم شده الان می تونم با خیال راحت بدون ترس از بارداری و روش کمکی دیگر با همسرم نزدیکی داشته باشم؟

کاربر گرامی، اثر قرصهای پیشگیری از بارداری پس از یک دوره مصرف در ماه بعد قابل اعتماد است.

 

۳-با سلام من و همسرم باهم نزدیکی داشتیم و بعد از اون من عادت ماهانه شدم . آیا بازم امکان داره که من باردار باشم؟

کاربر گرامی، در صورتی که پس از امیزش پریود شده اید دیگر خطر بارداری در آ ن سیکل گذشته است. ولی در دور بعد در صورتی که مایل به بارداری نیستید باید از یک روش پیشگیری  مطمئن استفاده کنید.

 

۴-ایا امکان بارداری با وجود سالم بودن پرده بکارت وجود دارد؟

کاربر گرامی، باکره بودن مانعی برای بارداری نیست. در صورت برقراری رابطه زناشویی بدون پیشگیری در صورتی که تمایلی به بارد اری ندارید، حتما از یکی از زوشهای اورژانس استفاده کنید.

 

۵- ایا ممکن است که با وجود پریود شدن باردار باشم. بعضی ها می گویند  من با وجود  پریود شدن باردار بوده ام؟ من هم می ترسم با وجود پریود شدن باردار باشم؟

کاربر گرامی ، این احتمال بسیار کم است. در برخی از خانمهای چندزا دوره هایی از خونریزی  در اوایل بارداری نیز گاهی اتفاق می  افتد که معمولا کیفیت پریود را ندارد در مورد شما و هر خانمی که از به صورت منظم پریود می شوید  و کیفیت پریودتان نیز شمابه دفعات قبل بئده است این احتمال تقریبا نزدیک به صفر است در صورت شک به بارداری در زمان تعویق پریود بهترین کار انجام آزمایش خون بارداری است.

 

۶- بهترین زمان برای انجام آزمایش بارداری  پس از امیزش چه زمانی است؟ من  روز پس از نزدیکی از بی بی چک استفاده کردم منفی بود؟
کاربر گرامی بهترین زمان برای انجام آزمایش خون بارداری حداقل ۱۰ روز پس از آمیزش است.. بی بی جک تست غیر دقیق است . فقط در زمان تقریبی پریود بعدی می تواند با اطمینان نه چندان بالایی( عملا حدود ۱۵ درصد) بارداری را تاییدیا رد  کند.

 

۷- در دور اول مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری  یک بار امیزش بدون پیشگیری داشته ام ایا امکان بارداری وجود دارد؟

کاربر گرامی، اثر پیشگیری از بارداری قرصهای پیشگیری از بارداری در دور اول مصرف قرصها چندان قابل اعتماد نیست برخی منابع این عدم دقت را منحصر به یک کفته اول مصرف قرص می دانند با اینحال استفاده از یک روش  کمکی در دور اول مصرف قرصها پیشنهاد می شود.  در صورتی که به بارداری شک دارید در صورت تعویق پریودتان در این دوره آزمایش بارداری بدهید.

 

۸- برای تعیین زمان تخمک گذاری از چه روشی استفاده کنم آیادرصورتی که سیکلی بدون تخمک گذاری باشدبازهم تغییرترشحات ازرقیق به سفیده تخم مرغی ایجادمیشود؟

با ترشح هورمون پروژسترون پس از تخمکگذاری تغییراتی در کیفیت ترشحات  به شکل سفیده تخم مرغ ایجاد می شود. این مطلب در سایت بخش روشهای تعیین جنسیت جنین نیز آمده است . در سیکلهای بدون تخمک گذاری ممکن است این تغییرات رخ ندهد. به خاطر داشته باشید با اقدام برای بارداری این ترشحات تغییر قابل ملاحظه ای نمی کنند بنابراین نمی توان از تغییر ظاهر آن به بارداری پی برد.

 

۹-آیادرست است  که بعد ازنزدیکی جهت بارداری دریک ماه هورمونها به هم میریزد؟؟ حتی Tsh?

کاربر گرامی، بی نظمی هورمونی همزمان با اقدام برای بارداری مساله اثبات شده ای نیست گرچه به صورت تجربی در خانمهایی که برای بارداری اقدام می کنند درجاتی از بی نظمی پریود مشاهده می شود.

 

۱۰-دوره هایم۲۸تا۳۲روزه است.پیشنهادمی فرماییدازچه روز تا چه روزی اقدام برای بارداری داشته باشم؟؟ فعلا۹،۱۲،۱۴،۱۶،۱۸دوره ام رااقدام داشتم.نمی دانم تا کی ادامه دهم؟؟

کاربر گرامی، با توجه به طول سیکلتان بهترین روش استفاده از تست ال اچ یا تست تخمکگذاری است که در  واژه نامه باروری روش استفاده از آن آمده است.  در این صورت معمولا از  روز ۱۲ سیکل به بعد می توانید از این تست استفاده کنید و  پس از مثبت شدن تست در روز بعد برای بارداری اقدام کنید.  پیسنهاد می شود حداقل فاصله بین  آمیزش برای بچه دار شدن ۳۶ ساعت یکبار باشد.

 

۱۱-.من یکی دو روز مونده به پریودم بعد از رابطه با همسرم بخاطر احتمال ورود منی بلافاصله ۴قرص ال دی و ۱۲ساعت بعد هم۴تا دیگه خوردم .میخواستم بدونم پریودم حداکثر چند روزعقب میفته؟و اگه تا چند وقت پریود نشم باید تست بدم؟ من بار اول بود  که از این قرصها استفاده می کردم.

کاربر گرامی، یک هفته تا ۱۰ روز پس از اخرین قرص ال دی معمولا پریود می شوید اگر پس از این مدت پریود نشدید. باید ازمایش خون بارداری بدهید

 

۱۲- چند سوال داشتم که خواهش می کنم سریع و لطفا کامل جواب دهید.در صورت ضرورت در به تاخیر انداختن پریود به شیوه ی مصرف قرص،جلو انداختن پریود برای بدن کمتر ضرر دارد یا عقب انداختن پریود؟اگر من بخواهم ۲ هفته پریودم را جلو بیاندازم باید از چه قرصی که کمتر عارضه داشته باشد،با چه مقدار و برای چه مدت استفاده کنم؟بعد از اینکه پریودم با تاخیر انجام شد،از ماه های بعدی پریودهای منظم ۲۸ روزه که قبلا داشتم انجام می شود یا بی نظمی در پریودهایم رخ می دهد؟این کار در باردار شدنم اشکالی ایجاد نمی کند؟.

کاربر گرامی ۱-در مورد جلو انداختن پریود تضمین زیادی برای پریود نشدن در موعد مقرر نیست. ولی در روش به تاخیر انداختن اطمینان بیشتری وجود دارد.۲- هر دو روش با توجه به اینکه مستلزم استفاده از هورمون با مقادیر بیشتر است می توانند برای بدن مضر باشند بنابراین ابتدا باید مشخص شود که شما شرایط استفاده از قرصهای پیشگیری از بارداری را دارید. عوارض مصرف قرصها با این روش تشدید می شوند مثلا احتمال بروز لخته های خونی- ترومبوز و سکته ها افزایش می یابند. ۲- می توانید از قرصهایی با ترکیبی مشابه ال دی در سیکل قبل از سفر استفاده کرده و تا زمان پایان سفر  حتی در زمان  احتمالی پریود بسته  بعدی را بدون قطع بخورید و پس از بازگشت قرصها را قطع کنید.

 

۳-معمولا ۱ هفته تا ۱۰ روز پس از قطغ قرص  خونریزی خواهید داشت و  در سیکل بعد درجاتی از بی نظمی پریود را تجربه خواهید کرد. که تا ۱-۲ سیکل طول می کشد.  اثار طولانی مدت بر باروری فرد با این روش گزارش نشده ولی این روش حداکثر برای یک نوبت در سال و ان هم پس از کنترل تمام شرایط مصرف قرص باید انجام شود.

 

۱۳-خانم دکتر بعضیها به من می گویند استفاده از کاندوم باعث کم میلی شوهرم می شود. خودم هم احساس می کنم میل همسرم برای امیزش  کم شده  نمی دانم علتش چی هست؟ایا استفاده از کاندوم ویا قرصهای پیشگیری از بارداری به مدت طولانی باعث خشک شدن ویا تنبلی رحم می شود؟- آیا استفاده زیاد از کاندوم باعث تنبلی رحم برای بارداری می شود یا خیر؟

کاربر گرامی، برخی از مردان استفاده از کاندوم به دلیل کاهش حس در طی آمیزش، ترجیح نمی دهند با این حال انواع مختلف کاندومها برای لذت بیشتر وجود دارد که برخی از انها می تواند برای درمان انزال زودرس  نیز تاحدودی موثر باشد. گذشته از آن، علت کاهش میل در مردان می تواند مشکلات ارتباطی با همسر و یا مشکلات روانی مانند افسردگی باشد. گاهی کاهش هورمون تستوسترون و یا داروهای مورد استفاده نیز با میل جنسی تداخل دارند. بررسی  ابتدایی توسط یک روانپزشک و یا ارولوژیست قابل انجام است.

 

۲- خیر رحم اصلا تنبل نمی شود چون یک عضو  ماهیچه ای است که کار خاصی جز نگهداری  جنین انجام نمی دهد . تخمدانها  گاهی به صورت منظم تخمک گذاری نمی کنند که به  این وضعیت تنبلی تخمدان نیز گفته می شود و هیچ ارتباطی با روش پیشگیری مانند کاندوم ندارد.

 

۱۴-سلام من با همسرم رابطه داشتم اما دخول نداشتیم شک دارم .اما قرص LD مصرف کردم به روش اورژانسی اما اشتباها به جای ۴ قرص ۲ قرص ۱ ساعت بعد و دو قرص هم ۱۲ ساعت بعد مصرف کردم آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟

کاربر گرامی روش اورژانس را به اشتباه مصرف کرده اید. بنابراین احتمال بارداری افزایش می یابد فعلا از هیچ دارویی استفاده  نکنید و منتظر پریودباشید در صورتی که  پریودتان به تعویق افتاد آزمایش خون بارداری بدهید.

 

۱۵-سلام.من ۲۵ ساله و متاهل هستم.نزدیکی محافظت نشده داشتم و ۱۲ ساعت بعدش ۲تا قرص ال دی خوردم. حدود ۲۰ ساعت بعد دوباره ۲ ال دی خوردم. ۳روز بعد دوباره نزدیکی داشتم و ۱۲ ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم و ۱۲ ساعت بعدش یکی دیگه. الان ۳روز از آن میگذره و همینطور پریودم ۲ روزه که عقب افتاده .ممکنه حامله شده باشم .خیلی نگرانم.

کاربر گرامی استفاده از ۲ دوره روش اورژانس در یک سیکل اشتباه بوده است.پس از یک دور مصرف قرصهای اورژانس در یک سیکل باید منتظر خونریزی باشید ودر طی این مدت از یک روش پیشگیری مانند کاندوم استفاده کنید.در صورت تعویق پریود می توانید آزمایش خون بارداری بدهید .

 

۱۶- ایا مایع پیش از منی نیز موجب بارداری می شود؟

 

 بلی، مایع پیش از منی نیزممکن است حاوی اسپرم باشد. بنابراین در صورتی که مایل به بارداری نیستید از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنیدو یا کاندوم را پیش از نعوظ استفاده کنید.

 

۱۷ – با سلام و احترام میخواستم بدونم نزدیکی در مدت زمان ۷ روز استراحت در مصرف قرص ال دی، نیاز به پیشگیری دارد یا خیر؟ با تشکر.

 

کاربر گرامی، گرچه احتمال بارداری در یک هفته باقی مانده اولین  سیکل مصرف قرص بسیار کم است.ولی در اولین سیکل در ۷ روز استراحت نیز بهتر است از یک روش کمکی همراه با قرص استفاده کنید ولی پس از آن در سیکلهای بعدی نیازی به پیشگیری اضافه ندارید.


 1. sahar می‌گه:

  سلام
  من ۱ ماه پیش رابطه بدون دخول داشتم .حتی آلت ها تماس نداشتند. فقط مالش با دست.
  یک هفته بعد هم پربود شدم .
  اما سینه هام از اون به بعد حتی بعد از پریودم به طور عجیبی بزرگ شدن و سفت و دردناک .
  آیا احتمال بارداری وجود داره ؟
  خیلی می ترسم کمکم کنید

  Mohammad پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۵۰ ق.ظ:

  سلام, خیر دوست عزیز بارداری فقط در صورت وارد شدن آب منی به واژن امکان پذیر می باشد …

 2. نياز می‌گه:

  با سلام
  خواستم بدونم که آیا پزشکی قانونی میتونه تشخیص بده که یک زن بعد از ۴سال جدایی از همسرش دخولی داشته(در این ۴سال) یا نه؟

  Mohammad پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ب.ظ:

  با سلام , بله قابل تشخیص می باشد.

 3. پرنیان می‌گه:

  با سلام ووقت بخیر خدمت شما.من ۲۹ سال دارم و دارای پریودمنظم۲۵روزه هستم در روز ۵فروردین پریود شدم و در روز ۱۱فروردین(یعنی۷روزبعد)نزدیکی بدون حفاظت داشتم.ایشون روی آلت وشکم من ارضاءشدن بسرعت با دستمال تمیز کردن و منم بلافاصله خودمو شستم.۷ و۱۰و۱۲ روز بعد تست بارداری خانگی گرفتم منفی بود.میخواستم از خدمتتون بپرسم آزمایش خون الان مشخص میکنه ؟و در ضمن کم کاری شدید تیروئید دارم ولوتیروکسین مصرف میکنم دکتر تاکید بر باردار نشدن من دارن لطفا کنید منو یاری بدید با جوابتون و از نگران دربیارید با تشکر فراوان

  Mohammad پاسخ در تاريخ فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ ب.ظ:

  سلام
  دوست عزیز در صورتی امکان بارداری وجود دارد که مایع منی به داخل واژن شما وارد شود با شرح حالی که شما فرمودید امکانش خیلی کمه , بله شما میتونید برای اطمینان به مراکز پزشکی برای آزمایش خون مراجعه کنید …

 4. پرنیان می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر و تشکر فراوان از راهتمایی شما.آیا میتونه به جواب این تست خانگی بعد سه بار در روزهای مختلف اطمینان کرد ویا تنها با تست خون نیشه متوجه شد؟. من چطور میتونم محاسبه کنم که روزهای پرخطر برای بارداری در سیکل ۲۵ روزه من کی هست(بجز نوارهای تخمک گذاری).وهمچنین از چه توع فاکتورهای هورمونی من میتونم متوجه بشم امکان بارداری و نگه داشتن جنین روداراهستم.اگر لطف کنید اسم هورمون و مقدار دارا بودن اون هورمون ها رو نام ببرید متشکر میشم.

 5. ستاره می‌گه:

  با سلام.من الان یه ماهه عروسی کردم وتا الان ۷-۸باری نزدیکی داشتیم.از اولین نزدیکی تا الان آلت تناسلی همسرم تا آخر داخل رحم من نمیره میخواستم بدونم مشکل از چیه؟آلتش هم ۱۶سانته؟
  یه سوال دیگه ما هربار که دخول میکنیم اولش هنگام ورود من درد میکشم ولی بعد از چندبار عقب جلو دردش کمتر میشه میخواستم بدونم این جریانات تا چقدر وقت دیگه ادامه داره یا آیا به خاطر وجود مشکلی هست؟

  Mohammad پاسخ در تاريخ فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۲:۳۴ ق.ظ:

  سلام جای نگرانی وجود نداره همسرتون باید سعی کنه شمارو قبل رابطه آماده کنه و از طریق پیش نوازی شمارو کامل تحریک کنه بعد از خیس شده آلت تناسلیتون اقدام به دخول کنید و سعی کنید تا بیشتر آلت رو داخل کنن تا پرده شما به طور کامل پاره شود و مشکلتون از بین بره…

 6. فاطمه می‌گه:

  سلام منو دوست پسرم با هم سکس داشتیم اما دخول نداشتیم فقط از مقعد(پشت) بود. چند قطره از آب منی دوست پسرم داخل مقعدم(پشت) ریخته شد. آیا امکان بارداری هست؟ اگه هست تا چند درصد امکانش هست؟ چون من تازگیا یه بار حالم بهم خورد. لطفا سریع جواب بدین خیلی میترسم ممنون میشم

  Mohammad پاسخ در تاريخ خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹ ق.ظ:

  سلام
  خیر ، احتمال بارداری وجود نداره

 7. محسن می‌گه:

  خواهشا جواب منو بدین
  پزشک قانونی میتونه تشخیص بده یک زن در ۲ ماه اخیر با ۲ مرد بوده یا نه جواب شما واسم خیلی مهمه خواهشن جواب بدین

  mohammad پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۹:۰۰ ق.ظ:

  سلام
  بله می تونه تشخیص بده

 8. دانه می‌گه:

  سلام خسته نباشید.
  من تقریباً دو ماه و یک هفته پیش رابطه داشتم ولی دخول کامل نداشتیم و منی هم به داخل واژن ریخته نشد. چهار روز بعد از آن سر موعد مقرر پریود شدم و شش روز بعد هم تست ادرار بارداری دادم که منفی بود و سر موعد مقرر بعد هم پریود شدم ولی حالت تهوع دارم به نظر شما امکان بارداری وجود دارد؟ (با تشکر)

  Mohammad پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۷:۳۸ ب.ظ:

  سلام. احتمال بارداری شما نزدیک به صفر است

 9. fatima می‌گه:

  با سلام من الان ۷ماهه ک نامزد کردم دیشب برای اولین بار با همسرم از جلو سکس داشتم دخول کامل انجام شد اما اثری از خونریزی نبودچرا؟؟؟لطفا جواب بدید

  Mohammad پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵ ب.ظ:

  سلام

  دوست عزیز ممکنه اولین رابطه جنسی و در بعضی بکارت ها با خونریزی همراه نباشه …

    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات