KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

تولید آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ

آسانسور

تولید آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ

 

محققان کشور موفق به طراحی و ساخت آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ شدند که به جای برق ۳ فاز، از یک باتری ۱۲ ولت انرژی مورد نیاز برای بالا رفتن خود را تامین می‌کند و به جای موتورهای پرمصرف آسانسورهای معمولی یک موتور خودشارژ پیشرفته در تولید آن به کار رفته است.

 

آرمین محمدی، مدیرعامل شرکت سازنده, درخصوص مکانیسم عملکردی این آسانسور، تصریح کرد: آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ عملیات بالا و پایین رفتن را مانند یک الاکلنگ انجام می‌دهد به گونه‌ای در یک طرف آن حدود ۴۰۰ کیلوگرم وزن کابین قرار دارد و در طرف دیگر با تغییر دادن مرکز ثقل آسانسور با وزن بسیار کمتر آسانسور را به بالا هدایت می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: آسانسورهای موجود در جهان به کششی و هیدرولیک تقسیم‌بندی می‌شوند؛ آسانسورهای هیدرولیک بر اثر پمپاژ روغن به سمت بالا هدایت شده ، اما آسانسورهای کششی از طریق توازن و وزن تعداد افراد داخل کابین کار کرده و به وسیله دستگاه‌های بکسل و موتورهای پرمصرف برقی شارژ می‌شوند.

 

به گفته سازنده آسانسور خودشارژ، این آسانسور بدون نیاز به برق خارجی عمل و نیروی مصرف شده را مجددا تولید می‌کند.

 

محمدی همچنین درخصوص چگونگی شارژ باتری این آسانسور گفت: برای بالا رفتن آسانسور، انرژی مصرف می‌شود و برای پایین آمدن تولید انرژی داریم . بر همین اساس می‌توانیم این انرژی تولیدی را برای مرحله بعدی که آسانسور بالا می‌رود، ذخیره کنیم.

 

محمدی خاطرنشان کرد: نمونه صنعتی آسانسور ۱۲ ولت خود شارژ ساخته شده و موردآزمایش‌های متعددی قرار گرفته است. همچنین با دریافت استانداردهای لازم، در حال انعقاد قرارداد برای تجاری سازی کامل آن هستیم.

 

وی اظهار امیدواری کرد تا با حمایت‌های دولتی بتوان این طرح را به ثبت جهانی رسانده و از آنجاکه مصرف انرژی یکی از موضوعات مهم و روز دنیاست، می‌توان با گسترش و به روز‌تر کردن آن از این سیستم برای تولید انرژی یک ساختمان استفاده کرد.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات