KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان!!

پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان

پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان

 

دو بازیگر سری فیلم‌های «هری پاتر» عنوان پردرآمدترین زوج سینمایی جهان را به دست آوردند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشریه معتبر «فوربس» در گزارشی فهرست پردرآمدترین زوج‌های سینمایی جهان طی پنج سال گذشته را منتشر کرد که فیلم‌های «هری پاتر» در اینجا نیز رکورددار است.


«روپرت گرینت» و «اما واتسون» به عنوان زوج سینمایی فیلم‌های «هری پاتر» توانسته‌اند طی پنج سال گذشته با چهار فیلم تولید شده از سری آثار «هری پاتر» ‌٢/۴ میلیارد دلار فروش جهانی به دست آورند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، «روبرت پاتیسون» و «کریسیتن استوارت» برای بازی در سری فیلم‌های «گرگ ومیش» فروش ‌۵/٢ میلیارد دلاری را برای این مجموعه پرطرفدار به همراه آوردند و در رتبه دوم فهرست «فوربس» قرار گرفتند.
رتبه سوم در اختیار «شیا لبوف» و «مگان فاکس» است که با بازی در سری فیلم‌های «ترانسفورمرها» فروش جهانی آن را به ‌۵/١ میلیارد دلار رساندند.

آخرین قسمت از سری فیلم‌های «هری پاتر» که جایزه بهترین فیلم کودک را از آکادمی فیلم انگلیس دریافت کرد، پرفروش‌ترین فیلم سال ‌‌٢٠١١ سینمای جهان نام گرفت که با پیشی گرفتن از «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه» عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما را به خود اختصاص داد.

فروش چشم‌گیر «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» موجب شد تا سری فیلم‌های «هری پاتر» با رسیدن به فروش ‌هفت میلیارد دلار، اکنون پرفروش‌ترین فیلم‌ چندگانه تاریخ سینمای جهان باشد که بالاتر از «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» شش‌ قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت‌های قبلی «هری پاتر» بودجه چشم‌گیر یک میلیارد و ‌‌٢٨٠ میلیون دلار هزینه شده است.
قسمت اول «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» کمتر از یک ماه پس از اکران ‌‌۶١١ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش جهانی داشت و پرفروش‌ترین فیلم کمپانی برادران وارنر در سال ‌‌٢٠١٠ نام گرفت.

قسمت دوم این فیلم نوامبر ‌‌٢٠٠٢ با عنوان «هری پاتر و تالار اسرار» به کارگردانی «کریس کلومبوس» با بودجه ‌‌١٠٠ میلیون دلاری به سینمای جهان آمد و فروشی بالغ بر ‌‌٨٧٨ میلیون دلار به‌دست‌ آورد و در جوایز بافتا جایزه بهترین فیلم کودک را کسب کرد.

سومین قسمت این فیلم در ژوئن ‌‌٢٠٠۴ با بودجه ‌‌١٣٠ میلیون دلاری با نام «هری پاتر و زندانی آزکابان» اکران شد و فروش جهانی ‌‌٧٩۵ میلیون دلار را به ثبت رساند. این فیلم به کارگردانی «آلفونسو کوارون» نامزد دو جایزه اسکار بود و در جوایز بافتا فیلم منتخب تماشاگران نام گرفت.

«هری پاتر و جام آتش» چهارمین قسمت از این سری فیلم‌های پرطرفدار بود که به کارگردانی «مایک نویل» در نوامبر ‌‌٢٠٠۵ با بودجه ‌‌١۵٠ میلیون دلاری ساخته شد و فروش ‌‌٨٩۵ میلیون دلار را ‌به دست آورد. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردان هنری بود.

پنجمین قسمت از این فیلم با نام «هری پاتر و محفل ققنوس» در جولای ‌‌٢٠٠٧ با بودجه ‌‌١۵٠ میلیون دلار به کارگردانی «دیوید یتس» به روی پرده سینماهای جهان رفت و توانست فروش جهانی ‌‌٩٣٨ میلیون دلار را کسب کند. این فیلم در جوایز فیلم اروپا بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.

آخرین قسمت از این فیلم جولای ‌‌٢٠٠٩ به کارگردانی «دیوید یتس» با نام «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» با بودجه کلان ‌‌٢۵٠ میلیون دلار ساخته شد و فروش ‌‌٩٣٣ میلیون دلار را به‌همراه داشت. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری شد.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات