KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

آئودی هیبریدی با موتوری که دی اکسید کربن مصرف می‌کند !

آئودی جدید

آئودی هیبریدی با موتوری که دی اکسید کربن مصرف می‌کند !

 

آئودی خودروی جدید ۵ پنج در A3 Sportback را در مونیخ به نمایش گذاشته است که مانند نمونه هاچ‌بک تازه‌ای که از نسل سوم در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شده، فاصله محوری بیشتری میان چرخ‌هایش دارد و به شکل چشمگیری سبک‌تر از ساخته‌های پیشین این گروه خودروسازی است.

 

به گزارش کم نظیر به نقل از خبر آنلاین , آئودی همزمان با نمایشگاه خودروی پاریس از نسل سوم A3 Sportback رونمایی کرده است. برای این سری موتورهای دیزلی و بنزین‌سوز طراحی و پیشرانه هیبریدی که از هیدروژن و دی‌اکسیدکربن گاز طبیعی تولید می‌کند، پیش‌بینی شده است.

 

آئودی هیبریدی

 آئودی خودروی ۵‌درA3 Sportback را این هفته و پیش از رونمایی رسمی از آن در نمایشگاه خودروی پاریس در مونیخ به نمایش گذاشته است. این خودرو هم مانند نمونه هاچ‌بک تازه‌ای که از نسل سوم در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شده، فاصله محوری بیشتری میان چرخ‌هایش دارد و به شکل چشمگیری سبک‌تر از ساخته‌های پیشین این گروه است. این خودرو که نزدیک به ۹۰ کیلوگرم سبک‌تر شده در سری‌های آتی خود از پیشرانه‌ای هیبریدی بهره خواهد برد که بخشی از پروژه e-Gas آئودی است و در آن خودرو می‌تواند به کمک فرایند الکترولیز، هیدروژن تولید کرده و از ترکیب آن با دی‌اکسیدکربن ‌متان (گاز طبیعی) ایجاد کند.

از آنجا که ممکن است ایستگاه‌های گاز فشرده طبیعی دور یا به سختی در دسترس باشند، این خودرو یک باک ۱۳ لیتری برای نگهداری بنزین خواهد داشت که به آن کمک می‌کند حدود ۱۱۹۸ کیلومتر مسافت را در نهایت طی کند. پیشرانه این خودرو یک موتور توربوشارژ به گنجایش ۱٫۴ لیتر خواهد بود که انژکتور آن به سادگی برای پاشش هر دو سوخت وارد عمل شده و در حین حرکت بدون ایجاد وقفه از یکی به دیگری سوییچ می‌کند.

به گزارش آتوبلاگ، این خودرو کشیده و با فضای داخلی معادل ۱۲۲۰ لیتر طراحی شده و کمی بزرگتر از نمونه سه در به نمایش درآمده در همین نمایشگاه است. برای نور جلو و عقب خودرو از چراغ‌های ال.ای.دی و زنون استفاده شده و چراغ‌هایی در جلو برای تأمین نور روز پیش‌بینی شده است. چراغ ترمز انطباقی نیز در نظر گرفته شده که در ترمز شدید با سرعت بیشتری شروع به چشمک‌زدن و هشدار به رانندگان پشت سر خواهد کرد. این خودرو در ۱۳ رنگ مات و متالیک تولید خواهد شد.

آئودی که در تولید خودروهایی با وزن اندک در جهان پیشرو است، موفق شده وزن این خودروی جدید را به ۱۲۰۵ کیلوگرم برساند و آنرا بیش از ۹۰ کیلوگرم نسبت به تولیدات پیشین این گروه کاهش دهد. تنها در ساخت اتاق خودرو از فولاد شکل‌گرفته با نورد گرم استفاده شده و بیش از ۳۷ کیلوگرم از وزن آن کم شده است. استفاده از فولاد با مقاومت بالا و فوق‌بالا در بخش‌های دیگر یا به کارگیری آلومینیوم در بعضی از قسمت‌ها ۱۲ کیلوگرم دیگر را از وزن خودرو کم کرده است.

استفاده از عایق صدا باعث شده صدا در درون خودرو به حداقل برسد و طراحی خوب خودرو در بخش سقف و کف آن ضریب مقاومت هوای A3 Sportback را به ۰٫۳ رسانده است.

آئودی هیبریدی
در طراحی داخلی این خودرو نیز دقت و وسواس بسیاری به کار گرفته شده، صندلی‌ها ارگونومیک و تمامی بخش‌ها زیبا، با چیدمان مناسب، به کارگیری حداقل فضا و با استفاده از بهترین مواد اولیه خلق شده‌اند.

این خودرو برای تحویل در سال ۲۰۱۳/۱۳۹۲ با دو موتور دیزلی و یک موتور بنزین‌سوز به انتخاب خریداران ارائه خواهد شد. از میان این موتورها موتور گازوئیل‌سوز TDI با گنجایش ۱٫۶ لیتر بالاترین بهره‌وری را دارد. این موتور که حداقل اصطکاک داخلی را دارد و بسیار جمع‌وجور ساخته شده، مصرفی معادل ۳٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد و تنها ۹۹ گرم دی‌اکسیدکربن در هر کیلومتر تولید خواهد کرد. شتاب‌گیری ۰ تا ۱۰۰ آئودی A3 Sportback با استفاده از این موتور به زمانی معادل ۱۰٫۹ ثانیه نیاز خواهد داشت و سرعت نهایی این خودرو به ۱۹۴ کیلومتربرساعت خواهد رسید.

آئودی هیبریدی
آئودی به سرعت موتورهایی با آلایندگی کمتر از این را نیز برای سری A3 Sportback تولید می‌کند. یکی از آنها که در سال ۲۰۱۳ رونمایی خواهد شد، موتور ۱۱۰ اسب‌بخاری TCNG است که برای به کارگیری سوخت مصرفی که تولید این شرکت بوده و بخشی از پروژه e-gas به‌شمار می‌رود، تولید شده است. این موتور که در هر کیلومتر تنها ۳۰ گرم دی‌اکسیدکربن تولید می‌کند در A3 Sportback ای.ترون ۲۰۱۴ نیز همراه با پیشرانه الکتریکی به کار گرفته خواهد شد.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات