KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

آموزش پاک کردن لکه ها از روی لباس

لکه جوهر

آموزش پاک کردن لکه ها از روی لباس

 

حتماً برای شما اتفاق افتاده است که در هنگام غذا خوردن یا در محیط کار روی لباس شما لکه بیافتد , در مورد قطره‌ها‌ و لکه‌ها هر چه باشند، سرعت عمل شما در از بین رفتن آن‌ها و جلوگیری از ثابت شدنشان حرف اول را می‌زند. به جز پارچه‌های ظریف مانند چرم و ابریشم که تمیز کردنشان روش خاص خود را دارد، مواردی که در ادامه مطلب برای شما آماده کرده ایم در رفع لکه‌ از روی پارچه‌ها موثرند, پس با ما همراه باشید …

 

۱- نوع لکه را مشخص کنید. لکه روغن، آبمیوه، محتویات ساندویچ، قهوه، جوهر و آدامس. 

طرز پاک کردن هر کدام از آن‌ها متفاوت است. با تشخیص دقیق نوع لکه دقیق‌تر عمل می‌کنید.

٢- در مورد لکه روغن، اضافی آن را با کارد کره‌خوری بردارید. لکه را روی یک حوله کاغذی معمولی و سفید قرار دهید. کمی مایع‌ظرفشویی پشت پارچه بریزید. یک دقیقه صبر کنید. از شوینده مناسب استفاده کنید و پارچه را با داغ‌ترین درجه آبی که بتواند تحمل بکند، بشویید.

٣- لکه آبمیوه، قهوه، سس گوجه‌فرنگی و مایعات رقیق را با آب سرد برطرف کنید. برای بیرون کشیدن مایع از الیاف پارچه، روی آن‌ نمک بپاشید تا مایع را به خود جذب کند. چند لحظه صبر کنید، با آب کربنات دارای املاح معدنی تمیز کرده، مراحل شستشو را انجام دهید. 

۴- برای پاک کردن آدامس، ابتدا روی آن یخ بگذارید تا سفت شود. سپس با یک چاقوی کند آن را از روی لباس بتراشید.

۵- در مورد جوهر، آن قسمت از پارچه لک شده را روی یک شیشه یا کوزه دهان گشاد گذاشته، محکم نگه دارید. به آرامی مقداری الکل سفید روی لکه بریزید. پارچه روی ظرف مانند صافی عمل می‌‌کند. در مرحله آخر آن را آبکشی کرده، طبق معمول بشویید.

۶- در مورد بیش‌تر لکه‌ها، بعد از آبکشی، از لکه‌بر استفاده کنید و آن‌ها را طبق معمول بشویید. به جز لاک که ابتدا باید روی آن‌ها استون بمالید سپس مراحل شستشو را انجام دهید.

 

منبع : همشهری


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات