KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

چنده روش ساده برای تقویت حافظه !

تقویت حافظه

چنده روش ساده برای تقویت حافظه !

 

راه های زیادی برای تقویت حافظه و ورزش دادن مغز شما وجود دارند , در این مطلب ما چند روش ساده را که هرکسی به سادگی می تواند آن را انجام دهد را به شما آموزش می دهیم برای این منظور در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

۱- عوض کردن آلارم ساعت گوشی : برای بیدار شدن از خواب ممکن از آلارم تلفن همراه تان استفاده کنید و این می تواند یک راه اسان برای تقویت مغز باشد به این صورت که از فردا زنگ آلارم را عوض کنید چرا که مغز شما به صدای قبلی عادت کرده است اما با عوض کردن صدای زنگ مغز شما تحریک می شود تا با صدای جدید اشنا شود و از همان ابتدای صبح ورزشش آغاز می شود.

 

۲- پوشیدن لباسها با چشم بسته : برای رفتن به مدرسه و یا هنگام آماده شدن برای کار می توانید لباس هایتان را با چشمان بسته به تن کنید. حتی در هنگام انتخاب نیز چشمانتان را ببندید و با حضور ذهنتان لباس ها را انتخاب کنید. این کار در هنگام صبح می تواند کمک خوبی برای بیدار شدن مغز باشد.

۳- عدم استفاده از لیست در خریدها : شاید عادت داشته باشید که برای خرید کردن یک لیست از مواد مورد نیازتان را تهیه کنید اما از حالا این کار را انجام ندهید. به فروشگاه بروید و هر انچه که در ذهن دارید را بخرید. استفاده از کاغذ و لیست مغز شما را تنبل می کند و قدرت نوآوری و حافظه شما را کاهش می دهد.

 

۴- عوض کردن شیوه مسواک زدنتان : روش های مسواک زدنتان را عوض کنید. برای مثال با دست مخالتان مسواک بزنید چرا که این کار باعث می شود تا سلول های مغزتان بیدار شوند و سعی کنند تا با دست جدید اشنا شوند.

۵- کاهش استفاده از جستجوگرها : یکی دیگر از راه های تقویت مغز قطع کردن اینترنت و همچنین گوگل است. سعی کنید در مواقعی که وقت مانع شما نیست اطلاعات مورد نیازتان را در دایره المعارف ها و یا دیکشنری ها جستجو کنید. این کار قدرت مغز شما را افزایش می دهد و نمی گذارد تا شما تنبل شوید.

 

برگرفته از مطالب باشگاه خبرنگاران


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات