KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

طراحی دوربین توپی برای آتش‌ نشانان

دوربین توپی

طراحی دوربین توپی برای آتش‌ نشانان

 

به گزارش کم نظیر به نقل از ایسنا, محققان آمریکایی دست به طراحی یک دوربین توپی جدید زده‌اند که با قابلیت تولید تصاویر ۳۶۰ درجه از مکانها می‌تواند به تیم‌های آتش‌نشانی یا نجات در بررسی محیط‌های خطرناک پیش از ورود کمک کند , محققان شرکت Bounce Imaging در بوستون دستگاه پیش‌ساخت دارای مجموعه‌ای از دوربین‌ها، دستگاه‌های الکترونیکی و ال‌ای‌دی را طراحی کرده‌اند که در پوسته لاستیک به اندازه یک توپ تنیس جای می‌گیرند.

 

این دستگاه حاوی شش دوربین بوده که در زمان پرتاب توپ در یک ناحیه ناشناخته در هر ثانیه دو تصویر را ثبت کرده و به یک گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ برای ترکیب به صورت یک نمای ۳۶۰ درجه از محیط ارسال می‌کنند.

 

این دوربین‌ها نورهای در طیف نزدیک به مادون قرمز را گرفته و به ال‌ای‌دی‌های مادون قرمز مجهز است که اجازه تولید یک پانورامای کامل از صحنه را حتی با نور کم می‌دهد.

 

این محققان پس از زمین‌لرزه هائیتی در سال ۲۰۱۰ به فکر ساخت این دوربین افتادند که در آن به دستگاه جست‌وجو با قابلیت استفاده در محیط‌هایی مانند ساختمانهای آسیب‌دیده پورتوپرنس نیاز بود.

 

این دوربین موسوم به «Bounce» تنها چند صد دلار هزینه داشته و بسیار ارزان‌تر از فناوری‌های موجود برای تصویربرداری از مناطق ناشناخته است. این امر بدین معنی است که دیگر جای نگرانی از آسیب دیدن تجهیزات و شکسته شدن آنها در این نواحی وجود نخواهد داشت.

 

به گفته محققان، نمونه آینده این دستگاه ممکن است از یک شمارشگر برای دریافت خوانش‌های ابتدایی در مناطق مشکوک رادیواکتیوی برخوردار شود.

 

این دستگاه هنوز در مرحله پیش ساخت بوده اما سازندگان از آغاز آزمایش آن توسط تیم‌های متخصص سلاح‌های خاص و ادارات پلیس ماساچوست در ماه ژانویه خبر داده‌اند.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات