KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

توزیع رز سفید به نشانه صلح‌ دوستی اسلام در ۲۷ کشور

گل رز سفید

توزیع رز سفید به نشانه صلح‌ دوستی اسلام در ۲۷ کشور

 

به گزارش کم نظیر، حدود ۴ هزار گل رز سفید توسط مسلمانان مقیم در ۲۷ کشور جهان برای ارسال پیام صلح و دوستی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام توزیع شد. این اقدام نمادین در حالی صورت می‌گیرد که در ماه‌های اخیر شاهد تهاجم گسترده علیه اسلام و پیامبر اعظم(ص) بودیم، همراه این شاخه گل‌های رز سفید، کاغذی گره زده شده بود تا سیره مهربان پیغمبر(ص) را به تصویر بکشد.

 

بر اساس این گزارش، جوانان مسلمان سعی کردند به این پرسش پاسخ دهند که اسلام چیست؟

 

«پیام حقیقی‌ پیامبر(ص) به دنبال نشان دادن چهره واقعی‌ اسلام به مردم است، نه اسلامی که توسط رسانه‌های غربی به تصویر کشیده می‌شود و نه اقلیتی (گروه القاعده) که چهره آن را بدنام می‌کنند.

 

انتخاب رنگ سفید از این جهت بود که نشان دهنده صلح، خلوص و مهربانی باشد که همگی‌ از ویژگی‌های بارز حضرت محمد (ص) است.

 

داوطلبان طی‌ چند هفته گذشته، سخت مشغول جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای تهیه گل‌های رز، پیام‌های ملحق آن ‌و در نهایت گره زدن تک تک آن‌ها بر روی گل‌های رز بوده‌اند که در نهایت توسط ماشین‌های مختلف در لندن منتقل شد.

 

با وجود همه این زحمات، داوطلبان انجام این کار  آن را به عنوان یک ارتباط صلح آمیز با جامعه غیر مسلمان به منظور ترویج فهم و شکستن تصور غلط در مورد دین اسلام می‌دانند و از این حضور بسیار خرسندند.

 

این در حالی است که بسیاری از اعضای فعال جامعه مسلمان انگلستان، دارای مدارک عالیه تحصیلی‌، از پزشک و وکیل تا شخصیت‌های رسانه‌ای هستند، آن‌ها امیدوار هستند که برنامه‌هایی نظیر «پیام حقیقی‌ پیامبر» یک واکنش زنجیره‌ای را ایجاد کند تا جامعه مسلمان و غیر مسلمان را قادر ‌سازد باهم مهربان‌تر باشند و دید بازتر و تحمل بیشتری نسبت به یکدیگر داشته باشند.

 


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات