KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

راه های درمان ترک پاشنه پا

ترک پا

 

ترک پا به این معنی است که پوست شما به شدت خشک شده. پاشنه پا هنگامی که پوست به شدت خشک می شود ، ترک می خورد و مشکل آن جدی است. ترک پا باید سریع درمان شود تا از درد،خون ریزی و حتی عفونت، جلوگیری گردد.

آلن کی. پزشک در لوئیز ویل می گوید: پوست پا را باید کاملا مرطوب نگه داشت و ضخامت پوست را، به روش های مختلف کاهش داد. برای کاهش ضخامت پوست ،می توانید از دارو های مختلفی استفاده کنید ؛ ولی این روش کمی مشکل است.

 

مرطوب کردن پاشنه پا:

ترک پا به این دلیل بوجود می آید که پوست شما بقدری خشک است که نمی تواند فشار وارد بر آن را تحمل کند. بهترین روش درمان این است که رطوبت را به پوست خود برگردانید.

درمان ترک ها ،فقط به دلیل زیبا تر کردن پاهای شما نیست، بلکه ترک پا، می تواند مشکلات جدی برای شما بوجود بیاورد.

شکاف یا ترک پا ممکن است عفونت کند و شما مجبور شوید با آنتی بیوتیک های موضعی آن را درمان کنید. برای جلوگیری از عفونت، ترک های عمیق ، باید توسط پزشک معالجه شود.گاهی اوقات هم می توان از چسب های پزشکی برای از بین بردن ترک ها، استفاده کرد.

 

چرب کردن پا:

دراینجا چند روش برای از بین بردن ترک ها گفته شده:

از کرم های خوب استفاده کنید. به دنبال کرم های مرطوب کننده غنی وسنگین برای پوست خود باشید، کرم های چرب برای پاشنه های خشک و ترک خورده بهتر است، برای نتیجه بهتر بلافاصله بعد از حمام ، پوست خود را چرب کنید.

از وازلین استفاده کنید. ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا وازلین خوب جذب شود، اما استفاده از آن روشی بسیار خوب برای از بین بردن ترک هاست. شب ها قبل از خواب ، پاهای خود را آغشته به وازلین کنید.یک جفت جوراب راحت بپوشید و اجازه دهید هنگامی که خواب هستید ، کاملا جذب شود.

از صابون های مرطوب کننده استفاده کنید. تمیز نگه داشتن پاها بسیار مهم است، اما استفاده از صابون های خشک، پوست شما را خشک تر می کند. از یک شوینده ملایم، برای مرطوب نگه داشتن پاها، استفاده کنید.

زیاد آب بنوشید.وقتی به اندازه کافی آب نمی نوشید، دهان و گلوی شما خشک می شود و همین اتفاق برای پوستتان هم می افتد، برای آب رسانی به پوست و از بین بردن ترک ها زیاد آب بنوشید.

روش های دیگر برای جلوگیری از ترک پا:

در زیر روش های دیگری برای مرطوب نگه داشتن پوست گفته شده:

پوست خود را بعد از هر بار حمام رفتن چرب کنید. هر بار که از حمام بیرون می آیید اولین کاری که باید انجام دهید ، مرطوب کردن پاهای خود توسط کرم مرطوب کننده است. این عمل باعث بهتر جذب شدن کرم می شود.

زیاد حمام نروید. اگر می توانید ،  بیشتر از روزی یک بار ، حمام نروید. آب ، جربی پوست را شسته و آن را خشک می کند. مدت زمان حمام رفتن خود را کم کنید ، زیرا هرچه بیشتر زیر دوش باشید، رطوبت و چربی بیشتری از دست می دهید.

آب را ولرم نگه دارید. بجای استفاده از آب داغ، هنگام حمام رفتن از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ پوست پاها و دیگر قسمت های بدن را،  خشک می کند.

صابون جو را امتحان کنید. سعی کنید از صابون هایی استفاده کنید که پوست را کمتر خشک کند، صابون های که ترکیب آنها جو است ،راه حل مناسبی برای رفع این مشکل است.

پاهای خود را نخراشید. شستن پاها توسط لیف و یا خشک کردن آنها توسط حوله زبر، پوست شما را خشک تر می کند. پوست خود را به آرامی شسته و با حوله نرم به آرامی خشک کنید.

آگر نشانه های عفونت مانند درد، قرمز شدن و یا تورم در ناحیه ترک، مشاهده کردید ، حتما به پزشک مراجعه کنید . همچنین بیماران دیابتی ،در هنگام مشاهده این ترک ها،  باید به پزشک مراجعه کنند.

ترک پا ، حتما یک مشکل است اما با مراقبت بیشتر، می توانید در مدت زمانی کوتاه ، آنها را از بین ببرید.

 

به نقل از : مجله پزشکی مادر


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات