KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

اولین کسی که با تلفن همراه صحبت کرد !

مارتین کوپر

مارتین کوپر در خیابان‌های نیویورک قدم می‌زد و با تلفن همراهش صحبت می‌کرد. اما دیگران با تعجب به او نگاه می‌کردند و بعضی از او فاصله می‌گرفتند. شاید از خود بپرسید چرا با او این رفتار را می‌کردند؟

مارتین کوپر در ۳ آپریل ۱۹۷۳ به عنوان اولین انسانی که در مکانی عمومی با یک تلفن همراه صحبت می‌کرد در آستانه ایجاد تحولی عظیم در تکنولوژی‌های ارتباطی دنیا بود.

 

درست است که همه اینها قبلا در یک آزمایشگاه مورد استفاده قرار گرفته بود، اما تا آن زمان استفاده از یک تلفن همراه به عنوان وسیله‌ای با کاربرد عام غیر محتمل به نظر می‌رسید. در آن زمان کوپر کارمند موتورولا بود و در کارش به نتیجه مهمی رسیده بود:

 

مارتین کوپر

مردم می‌خواهند با هم ارتباط تلفنی داشته باشند، نه با یک خانه یا محل کار و یا یک اتومبیل. به این ترتیب بود که با حذف سیم‌های مسی مزاحم، دیگر نیازی نبود که افراد برای ارتباط با یکدیگر در مکانی خاص حاضر باشند.

 

۳۸ سال بعد از این اتفاق، ما تلفن هایی را همراه خود داریم که کوچکترین شباهتی به تلفن “پاره آجر” مانند آن روزهای کوپر ندارند. امروزه تلفن‌های هوشمند، بیش از هرچیز کارایی‌های یک کامپیوتر را پیدا کرده‌اند و برقراری تماس کمترین کاری است که انجام می‌دهند.

 

کوپر ۸۲ ساله هنوز هم در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کند. آیا او هرگز به این که با تلفن همراه می‌توان پیام کوتاه هم فرستاد فکر کرده بود؟ آیا آمار و ارقامی که از تعداد دارندگان تلفن همراه در جهان منتشر می‌شود او را شگفت‌زده می‌کند؟ اینها سؤالاتی است که باید روزی از او پرسیده شود. شاید کوپر به یک تماس تلفنی برای مصاحبه پاسخ مثبت دهد.

 

برگرفته از : آی‌پسند


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات