KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

نکاتی برای سلامت دهان و دندان

دهان و دندان

آفت دهان :

برای درمان آفت دهان عسل را روی آفت مالیده و روزی چند عدد سیب بخورید. از غذاهای ممنوعه پرهیز نمایید. و یا می ‎توانید، عسل را روی سیب مالیده و آنرا به صورتی که مدت زیادی در دهان بماند، جویده و بخورید. اگر آفت در دهان زیاد است و جویدن درد آور است، می ‎توانید در آب سیب، عسل ریخته، و آنرا جرعه جرعه بنوشید، بطوریکه برای مدتی، در دهان نگهدارید .

دهان و دندان :

خوردن شکلات،پفک و چیپس،بیسکویت و … باعث بروز لوزه سوم و خرابی دندانها می شود.

رفع عفونت و دندان درد:

از خوردن فرآورده های حیوانی، پرهیز کنید و روزی یک تا سه حبه سیر را، بسته به سن افراد، به اندازه عدس خوب ریز کرده، ۵/۲ ساعت بعد از غذا، بدون جویدن با آب ببلعید.

جلوگیری از ابتلا به عفونت دندان:

سردی ها را کم استفاده نموده و روزی چند بار، با انگشت به نمک زده و دندانها را ماساژ دهید.

خمیر دندان:

پوست چوبی بادام را بر روی توری و شعله قرار داده و ذغال نمایید. ذغالها را آسیاب نموده والک کرده و به آن نمک اضافه نمایید. مسواک زدن با این ماده، دندانها سفید و براق شده و هیچگاه خراب نمی شود.

ترکهای روی زبان:

به علت ترشی زیاد ایجاد می شود، که برای رفع آن ترشی را حذف و غذاهای لعابدار و ژلاتینی استفاده نمایید.

 

غذاهای ممنوعه :

چای، قند و شکر، شیرینی جات قنادی، هر چیزی که با قند و شکر تهیه می شود. سرخ کردنی، فریز شده، زودپز شده. سس، رب، شور، ترشیجات سرکه، نمک زیاد، لبنیات صنعتی ، مرغ و تخم مرغ ماشینی، غذاهای چرب و پرحجم، ماکارونی و لازانیا، کلیه غذاهای ساندویچی و فست فود ، همراه غذا مایعات. دوغ و نوشابه های ضنعتی، تند و سریع غذا خوردن، آب یخ، بستنی، تنقلات م صنوعی، قهوه، نسکافه، غذای پخته شده با مایکروفرو زود پز. پرخوری و خوب نجویدن غذا ، عصبیت و استرس هنگام غذا خوردن ، بینظم بودن در غذا و هر غذایی که با طبع و مزاج شما سازگاری ندارد .


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات