KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

روشی برای حذف یارانه های خانوار پر درآمد

پرداخت یارانه ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان این که در جلسه مشترک فردای دولت و مجلس به طورحتم حذف سه دهک یارانه‌ بگیر بررسی می‌شود، به بیان روش‌های شناسایی دهک‌های بالای درآمدی پرداخت و گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح ۲۲ میلیون نفر از یارانه‌ بگیران حذف می‌شود.

احمدی درباره روش‌های شناسایی حذف سه دهک بالای درآمدی در مجلس تأکید کرد: مجلس روشی برای اجرای قوانین نمی‌دهد، بلکه فقط طرح یا اصلاحیه برای این روش‌ها را ارائه می‌ کند، اما باید توجه داشت که دولت هم اذعان دارد، ادامه هدفمندی یارانه‌ها با روش کنونی امکان پذیر نیست.

دولت پیش‌ قدم نشود، مجلس قانون تصویب می‌کند

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ضمن اشاره به این که منشأ بسیاری از گرفتاری‌های دولت شیوه کنونی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است، اضافه کرد: اگر دولت پیشنهاد اجرای حذف سه دهک را به مجلس ندهد، مجلس با تصویب قانون وارد عمل می‌شود.

احمدی به روش‌های پیشنهادی برای شناسایی حذف دهک‌های بالای درآمدی اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون دسترسی به اطلاعات سه دهک برای دولت امکان‌پذیر است، زیرا می‌تواند از سیستم اطلاعاتی حقوق و دستمزد، مالیاتی، بانک مرکزی، بانک‌ها، سازمان هدفمندی یارانه‌ها،‌ اسناد و املاک و… نسبت به شناسایی این دهک‌ها اقدام کند.

وی با بیان این که اکنون مشکلی برای شناسایی وضعیت ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور وجود ندارد،‌ گفت: حذف سه دهک درآمدی کارنشدنی نیست، این طرح با هدف توزیع درآمد و مصرف بهینه در کشور اجرا می‌شود؛ اگر قرار باشد هدفمندی یارانه‌ها ادامه پیدا کند باید روش فعلی اصلاح شود.

احمدی درباره شمار افرادی که مشمول سه دهک بالای درآمدی می‌شوند، تاکید کرد: اگر ۷۵ میلیون نفر یارانه‌ بگیر باشند، باید ۳۰ درصد این جمعیت را محاسبه کرد که تقریباً حاصل این معادله ۲۲ میلیون نفر می‌شود؛ بنابراین حدود ۲۲ میلیون نفر مشمول حذف سه دهک درآمدی می‌شوند.

در پاسخ به این سؤال که آیا در جلسه مشترک دولت و مجلس که قرار است، فردا دوشنبه ۲۲ مهرماه به‌ میزبانی دولت برگزار شود موضوع حذف ۳ دهک بررسی می شود یا خیر؟ گفت: نخستین موضوعی که باید نهایی شود، اصلاح بودجه ۹۲ است،زیرا بین بودجه ۹۲ و ۹۳ پیوستگی وجود دارد.

وی افزود: بر همین اساس دولت ابتدا باید کسری بودجه را تعیین و تکلیف کند،زیرا دولت در ماههای اخیر نشان داده است که حاضر به افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا کاهش هزینه از محل حذف دهک‌ها نیست، بنابراین باید ابتدا فکری برای کسری بودجه کند.

مجلس اجازه نمی‌دهد

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به این که دولت قصد دارد از محل سهم ۶ درصدی صندوق توسعه ملی کسری بودجه را تأمین کند، گفت: اما مجلس مخالف این طرح است،زیرا باید دولت برای همیشه فکری به حال کسری بودجه کند؛ دولت باید راهکار درستی برای مدیریت هزینه‌ها و کسب درآمدها داشته باشد.

احمدی با تأکید بر این که انضباط مالی در منابع و مصارف جزو دستور جلسه مشترک دولت و مجلس است، تاکید کرد: باید مشخص شود که در بعد درآمدها و هزینه‌ها چه طرحی در بودجه ۹۳ خواهد آمد.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.