KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

اولین فضاپیمای خصوصی

اولین فضاپیمای خصوصی

اولین فضاپیمای خصوصی

 

نخستین فضاپیمای مسافربری خصوصی جهان قرار است در سال جاری نخستین پرواز آزمایشی خود را در ورای جهان انجام دهد که تا کنون ۵۰۰ مسافر برای آن ثبت‌نام کردند.

به گزارش کم نظیر به نقل ایسنا، یک شرکت دیگر به تازگی به یک سرمایه پنج میلیون دلاری که برای پایان دادن به ساخت یک فضا پیمای دو سرنشینه موسوم به LYNX کافی بوده نزدیک شده است.
 

هر دو شرکت و تعداد انگشت‌شمار دیگری نیز به دنبال ارسال نه تنها انسان بلکه انجام ماموریت‌ها و انتقال محموله‌های متعلق به آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، موسسات تجاری و تحصیلی به فضا هستند.

تاکنون تنها هفت نفر – یکی از آنها دو بار – با هزینه‌ شخصی به فضا سفر کرده‌اند.
ترکیب تمرینات پیش از پرواز رفت و برگشت بر روی موشک سایوز و حدود ده روز اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی برای هر کدام بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار هزینه در برداشته است.

طرفداران صنعت نوپای پرواز خصوصی به فضا بر این باورند که در آینده تغییراتی در آن حاصل خواهد شد.
 

در کنار جذب مشتاقان، بررسی‌های صاحبان این صنعت نشان داده که پیامدهای طولانی مدت دسترسی روزمره، قابل اعتماد و کم هزینه به فضا منجر به مجموعه‌ای از فرصتهای جدید اقتصادی مانند آغاز به کار تراشه‌های سیلیکونی در دهه‌ی ۱۹۸۰ خواهد شد.

 مشتریان بالقوه‌ پروازهای فضایی تنها به مشتاقان این سفرها محدود نشده بلکه محققان و پروژه‌های آموزشی نیز در میان آنها خواهند بود.
 برای مثال تلاش‌های اولیه برای خصوصی کردن ایستگاه فضایی میر روسیه، مارک بورنت، تهیه کننده‌ یک نمایش تلویزیونی را بر آن داشت که ایده‌ خود برای اعزام برندگان مسابقه تلویزیونی خود به فضا را مطرح کند. میر در سال ۲۰۰۱ از سرویس خارج شد.
 

در حال حاضر، هزینه پرواز با فضاپیمای «اسپیس شیپ دو» برای هر مسافر ۲۰۰ هزار دلار و فضاپیمای دو سرنشینه LYNX که شامل یک خلبان و یک مسافر است ۹۰ هزار دلار برآورد شده است.
 

پروازهای زیر مداری تا ارتفاع حداقل ۱۰۰ کیلومتری انجام شده و شامل دقایقی حضور در ریزگرانش و تماشای منظره‌ای از زمین در پس زمینه‌ آسمان سیاه رنگ فضاست.

 انتظار می‌رود، «اسپیس شیپ دو»، نخستین پرواز آزمایشی خود را در سال جاری در ورای جو انجام دهد. این شرکت تا کنون حدود ۵۰۰ مسافر را برای پروازهای تا سال ۲۰۱۳ رزروکرده است.

 این تجارت همچنین از سوی ناسا نیز حمایت شده که طبق آن سال گذشته به استخدام هفت شرکت برای انتقال تجهیزات علمی به زیر مدار پرداخت.
 با پایان یافتن برنامه شاتل ناسا در سال گذشته آمریکا اکنون برای انتقال فضانوردان خود به ایستگاه کاملا به روسیه وابسته شده و برای هر مسافر در این فضاپیماها مجبور به پرداخت ۶۰ میلیون دلار است.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات