KaMNazir | مجله اینترنتی کم نظیر

تفریحی ,سرگرمی ,آموزشی ,فال و طالع بینی ,طراحی سایت , تازه های فناوری

مسایل زناشویی , آموزش زناشویی, دانلود رایگان, اس ام اس جدید

زن تهرانی که پس از ۶ سال نازایی ۵ قلو به دنیا آورد

زن تهرانی که پس از ۶ سال نازایی ۵ قلو به دنیا آورد

زن تهرانی که پس از ۶ سال نازایی ۵ قلو به دنیا آورد

 

۵ قلو زایی پس از ۶ سال نازایی, زایمان ۵ قلو زن تهرانی پس از ۶ سال نازایی, زن تهرانی پس از ۶ سال نازایی ۵ قلو زایید, زن نازا پس از ۶ سال ۵ قلو زایید, زنی پس از ۶ سال نازایی ۵ قلو زایید.

مادری پس از ۶ سال نازایی و ۳۴ هفته بارداری در بیمارستان جامع بانوان آرش تهران ۵ قلو زایید.
دکتر معینی رئیس بیمارستان جامع بانوان آرش حال مادر و نوزادان را رضایت بخش خواند.

وی افزود: این مادر باردار پس از ۳۴ هفته با دردهای طبیعی به این بیمارستان مراجعه و پس از عمل سزارین پنج قلو زایمان کرد که وضعیت جسمانی آنها رضایتبخش بوده و یکی از ٱنها به دلیل نیاز به احیا هم اکنون در nicu بستری است.

وی ادامه داد: مادر این نوزادان به مدت ۶ سال نازایی داشته که با استفاده از داروهای محرک، تخمک گذاری شد و پس از گذراندن دوران بارداری طبیعی ۵ قلو زایید.

دکتر معینی استفاده از داروهای محرک را یکی از عوامل چند قلو زایی عنوان کرد و گفت: پس از باردار شدن مادر و مشخص شدن چند جنینی مادر در بعضی مناطق دنیا روش ریداکس به والدین پیشنهاد می‌شود، که در هفته ۱۲ یا ۱۳ و پس از تشخیص سلامت جنین ‌ها ۲ یا ۳ جنین از طریق سونوگرافی حذف ‌شوند.

وی ادامه داد: البته این روش در حال حاضر از نظر اخلاقی در دنیا مورد پسند نیست ولی شانس سقط و زایمان زودرس را بسیار کم می‌کند. به والدین این ۵ قلوها نیز این پیشنهاد داده شد ولی قبول نکردند و خواستار ادامه بارداری با ۵ جنین شدند.

دکتر معینی این زایمان را جزء معدود زایمان‌هایی عنوان کرد که مادر پس از گذراندن ۳۴ هفته با درد طبیعی همه نوزادان خود را به سلامت به دنیا آورده است.

محمدرضا شهبازی مقدم مدیر بیمارستان جامع بانوان آرش نیز در خصوص هزینه زایمان مادر ۵ قلوها در این بیمارستان گفت: والدین این ۵ قلوها هنوز برای کاهش هزینه‌های بیمارستانی ابراز تمایل نکرده‌اند ولی با توجه به اینکه این بیمارستان دولتی است از نظر هزینه‌های بستری به این خانواده کمک خواهد شد.

دکتر ریحانه پیرجانی متخصص زنان و فلوشیپ پریناتولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران این حاملگی را بدون داشتن عوارضی چون فشارخون، دیابت بارداری و عدم تناسب رشد جنین که به طور معمول در حاملگی چندقلوزایی اتفاق می‌افتد خواند و گفت: این زایمان جزء معدود زایمان‌هایی است که بدون هیچگونه عارضه انجام شده و در حال حاضر حال عمومی نوزادان و مادر خوب است که البته مادر نوزادان دیروز مرخص شده ولی نوزادان پس از چند روز تحت نظر بودن مرخص می‌شوند.

 

منبع : شادینه


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

کم نظیر

تبلیغات